Bugun...

Emeklilikte yaşa takılanlar mücadeleyi bırakmıyor

Emeklilikte yaşa takılanlar, EYT Kanun Teklifi'nin Meclis'ten geçmesi için büyük bir uğraş veriyor.
facebook-paylas
 Tarih: 28-01-2019 14:26:59

Emeklilikte yaşa takılanlar mücadeleyi bırakmıyor

Emeklilikte yaşa takılan yüz binler EYT Kanun Teklifi'nin Meclis'ten geçmemesine rağmen seslerini duyurmaya devam ediyor. EYT'liler sık sık yurdun çeşitli bölgelerinde toplantılar düzenliyorlar. Son olarak Kayseri EYT Derneği Saadet Partisi'ne ziyarette bulundu.


Emeklilikte yaşa takılanlar, EYT Kanun Teklifi'nin Meclis'ten geçmesi için büyük bir uğraş veriyor. Birkaç kez Meclis'ten geçmeyen önergeler yüz binlerin umutlarını kırmış değil. EYT'liler il il dolaşarak seslerini duyurmaya devam ediyor. Peki son gelişmeler neler?


KAYSERİ EYT DERNEĞİ'NDEN SAADET PARTİSİNE ZİYARET

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Derneği temsilcileri, Saadet Partisi (SP) Kayseri İl Başkanlığını ziyaret etti.


Ziyarette konuşan SP İl Başkanı Mahmut Arıkan; "Emeklilikte yaşa, iktidara ve ortağına takılan EYT'li hemşehrilerimizi teşkilatımızda ağırlamaktan memnuniyet duyduk. Saadet Partisinin temel düsturu adalettir. Burada hak ihlali durumu var, dolayısıyla adaletsizlik var. Bu durumun en kısa zamanda son bulmasını temenni ediyoruz" ifadelerini kullandı.


Ziyarette, dernek temsilcileri emeklilikte yaşa takılanların sorunlarıyla alakalı Arıkan'a bilgiler verdi.


24 OCAK: "MECLİS'TE MÜCADELE EDİYORUZ"

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği temsilciliği İnşaat Mühendisleri Odası konferans salonunda bir etkinlik düzeledi. Etkinliğe İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır'da katıldı. Gerçekleşen toplantıda konuşan Milletvekili Dikbayır, kendisinin de EYT'lilerden biri olduğunu söylerken, "Ben şuna üzülüyorum. Biz hergün hak aramak zorunda kalıyoruz. Dün Tank Palet için, bugün EYT için. Bunlar zaten bizim hakkımız. Bunu almak için neden mücadele etmek zorunda bırakılıyoruz" diye konuştu.


Emeklilikte Yaşa Yakılanlar ile ilgili TBMM'nde bir araştırma önergesi verdiklerini de hatırlatan Milletvekili Dikbayır, "Biz İYİ Parti olarak Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili Meclis'te bir araştırma önergesi verdik. AKP ve MHP buna hayır dedi. Gereğini sandıkta yapın. Söz verdikleri için MHP ilk oylamada bize destek vermişti. Çok değerli Grup Başkanvekilleri vardı orada. Ama 1 saat sonra görevden alındı. İslamiyet kılıçla yayılmadı. Güzel ahlakla ve sözünü tutmakla yayıldı" dedi.


22 OCAK 2019: CHP'Lİ FARUK ÖZTRAK "ARKADAŞLARIMIZ HIZLA ÇALIŞIYOR"

Emeklilikte yaşa takılanların sorunları için CHP'nin verdiği yasa teklifinin AK Parti ve MHP oylarıyla reddedildiğini hatırlatan Öztrak, emeklilikte yaşa takılanların sorunlarını takip etmeyi sürdüreceklerini vurguladı. Öztrak, "Unutulmasın kula zulüm eden Allah'a kibirleniyordur ama 31 Mart'ta son söz milletimizin. Martın sonu bahar mı yoksa IMF kışı mı olacak, buna milletimiz karar verecek. Ben milletimizin, kendine sırt çeviren, kendinden uzaklaşan bu kibir abidelerine gereken uyarıyı sandıkta yapacağına inanıyorum." diye konuştu.


  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EKONOMİ Haberleri
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
  ANKET Tüm Anketler
Sizce Kartal Belediye Başkanı kim olmalı?
Bu anket'e Üye Girişi yaparak oy kullanabilirsiniz.
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI