Bugun...

Şebnem Şimşek adaylığını açıkladı

Şebnem Şimşek, CHP Kartal İlçe Kadın Kolları Başkanlığı'na adaylığını resmen açıkladı.
facebook-paylas
 Tarih: 12-02-2020 19:10:03

Şebnem Şimşek adaylığını açıkladı

İnsan Hakları Uzmanı Şebnem Şimşek, CHP Kartal Kadın Kolları Başkanlığı'nı kalabalık bir partilinin huzurunda resmen açıkladı. Şebnem Şimşek "Yerelden genele, Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarını kuracağız, bu gaye için aday oldum" dedi.


CHP Kartal İlçe Merkezi'nde yapılan adaylık açıklamasına İlçe Sekreteri Mert Polat, Kartal belediyesi Meclis Üyeleri Gülay Boyraz, Aysel Yücel, CHP Kartal Kadın Kolları Başkanı Nejla Erdem, ilçe yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.

Şebnem Şimşek, sosyal demokrat bir aileden geldiğini ve 2007'den beri CHP üyesi olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Toplumsal yaşamı düzenleyen hizmetler aynı zamanda insanca bir yaşamı sürdürebilmenin gerekliliğidir. Hepimizin sorumluluğu vardır.

İmkan ve olanaklar doğrultusunda insanın kendini gerçekleştirmesi mümkündür. Bunu da sosyal adalet anlayışı ile desteklemeliyiz.

Toplumun üyesi kabul edilen bireylerin, toplum ile ilişkilerinin daha nitelikli olmasının önünde ‘’fırsat eşitsizliği’’ önemli bir sorun olarak durmaktadır.

Ezilen, ötekileştirilen, ayrımcılığa uğrayan herkesin yanında durarak; hiçbir sınıfsal fark gözetmeden haklarını korumamız, savunmamız ve dayanışma içerisinde olmamız gerekiyor.

Tolstoy’un dediği gibi ‘’Acı duyabiliyorsan canlısın, başkalarının acısını duyabiliyorsan insansın’’

Sosyal adalet, ancak sosyal politikalar sayesinde gerçekleşebilir. İnsanca yaşam mücadelemize iyi örneklerle değer katacağımıza olan inançla aday olarak karşınızdayım. CUMHURİYET HALK PARTİSİNİN, CUMHURİYET KADINLARI olarak el ele üstesinden geleceğimize inanıyorum.
 

İyiyi kötüyü sorgulayan, haksızlık karşısında hak yolunu arayan, kendine yapılmasını istemediğinin bir başkasına yapılmasına göz yummayan, bunu yaparken de iletişimin gücünden faydalanan bir hak savunucusuyum. Yüksek Lisans öğrenimi mi de bu yüzden İnsan Hakları üzerine yaptım.

Aydınlanma, demokrasi ve insan hakları - yurttaşlık hakları ve sorunları üzerine bilgiler edindim, çalışmalar yaptım.
Yerel savunuculuk eğitimi aldım. Dezavantajlı grupların güçlenmesi için hak temelli eğitici eğitmenliği sertifikası aldım. Hak ihlali gözlemcisi oldum.

Yerelden güçlenerek, çoğalarak, mutlu yaşamak hepimizin hakkıdır. Bu sorumluluk partimizin temel anlayışında vardır. Herkesi kucaklayabiliriz, kimseyi arkada bırakmadan hep birlikte ekip ruhu ile üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir şey yok.

Biz ancak beraber güçlüyüz, beraber yol aldıkça daha da güçlenebiliriz. Kalplere dokunacağız, sevgiyi yeşerteceğiz. Ve bu başarıyı hep beraber elde edeceğiz. Buna inanıyorum. Yerelden genele, Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarını kuracağız."


  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SİYASET Haberleri
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
  ANKET Tüm Anketler
Sizce Kanal İstanbul projesi yapılmalı mı?
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI