Bugun...

En güzel Sevgililer Günü hediyeleri

 Tarih: 05-02-2018 20:34:00
Ebru RUSSMAYER

Güzellik göreceli bir kavram olduğundan güzel bir hediye de hepimiz için farklı şeyler ifade eder. Hediye almadan önce o kişinin hobileri, hayatta değer verdiği ve zaman harcadığı unsurlar hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Hele ki bu kişi sevdiğinizse! Malum 14 Şubat yaklaşmakta ve tüm sevgililer sevdiklerini küçük bir hediyeyle mutlu etme düşüncesinde. Peki sevdiğiniz için en güzel hediye ne olabilir?

Aslında her şey karşındakini dinlemekler başlar! Ve biz kadınlar sevdiklerimize zaman zaman onlardan ne beklediğimize dair küçük ipuçları veririz. İşte o zaman erkeklerin bize dikkatle kulak kabartmaları gerekiyor sanırım. Çünkü sevdiğimiz bir mağaza ve güzellik salonundan alınmış bir hediye çeki bize biraz kolaya kaçılmış bir hediye gibi geliyor. Önemli olan düşünülmek; sadece hediye vermiş olmak için bir şey almak değil!

Biz kadınlara hediye almak sandığınız kadar zor değil aslında!  Mesela her kadının ya eli ya ayağı hep üşür. Buradan yola çıkarak güzel bir notla beraber çok sempatik bir hediye üretebilirsiniz bence!  Soğuk kış günlerinde eldivensiz dışarı çıkmayan biri olarak dokunmatik ekranlar için tasarlanmış bir eldiven beni çok mutlu edebilir mesela. Telefonumda mesaj yazmak için, ya da çalan parçayı değiştirmek için hep eldivenimi çıkartmak zorunda kalmazdım böylelikle. Yanına da: “Ben yanında yokken ellerin üşümesin istedim”. Diye güzel bir not iliştirirseniz bence sevgililer gününün anlamına değer çok hoş bir hediye yaratmış olursunuz! Biz kadınlar terlik ve patik gibi hediyeleri de çok severiz! Bence sevdiğiniz kadının neyi sevdiğini bilmekte yatıyor güzel bir hediyenin sırrı…

Erkeklere hediye almak biraz daha zor iş! Neden diyeceksiniz? Çünkü gözlemlediğim kadarıyla birçok hemcinsimin sevgililerine aldıkları hediyeler hep ‘sana bunun çok yakışacağını düşündüm’ mantığıyla! Oysa erkekler bizim onları değiştirmeye çalışmamızdan hoşlanmıyorlar. Erkek arkadaşınızın ya da eşinizin tarzı neyse ona uyan bir hediye bulmalısınız onu mutlu etmek için.  Eğer bir koleksiyonu varsa, ya da çocukken çok sevip te kaybettiği bir şey, oradan yola çıkmak daha mantıklı gibi geliyor bana. Size anlattığı özel bir şeyi yansıtmalı bu hediye, kimsenin bilmediği sadece sizin bildiğiniz bir hayalinin parçası olabilir mesela!

Bir de kadın/erkek demeden hepimizi mutlu edecek hediyeler var. Sevgililer günü hediyeleri biraz kalbe dokunan hediyeler olmalılar bence! Her gün için yazılmış aşk mesajlarıyla dolu bir mesaj kavanozu kimi mutlu etmez ki? Zamanınız olsa de bu mesajları kendiniz yazabilseniz keşke! Ama zamanı olmayanlar için birçok hediyelik eşya mağazasında bulabilirsiniz bu mesaj kavanozlarından. Özellikle birbirinden uzakta yaşayan çiftler için bunun çok özel bir hediye olabileceği görüşündeyim. Böylece her gün sevdiğiniz güzel bir mesajınızı okuyarak sizi yanında hissedecektir! Ay çok romantik!

Sevgililer günü için birlikte gidilecek bir yemek te bir hediye bence! Birlikte planlanmış küçük bir tatil de fena olmazdı tabii ki…  Kadınlar için bir çiçek her zaman yeterli, önemli olan bunu nasıl süsleyip verdiğiniz; içine ne kadar sevginizden ve düşüncelerinizden kattığınız! Bir kadının hangi çiçeği sevdiğini bilmek te bir incelik!

Bence sevgililer günü iyi giden bir ilişkinin yörüngesini belirlemek için biçilmiş kaftan! Bu güzel günü evlenme teklifinizi planlamak için ya da sevdiğinizden artık bir bebek istediğinizi anlatmak için kullanabilirsiniz. Örneğin eşinize alabileceğiniz bir çift bebek patiğinin yanına iliştirilmiş güzel bir mesaj: “Seni o kadar çok seviyorum ki seni çoğaltmak istiyorum artık! Sence de zamanı gelmedi mi?”.

Demek istediğim ne hediye aldığınızdan çok o hediyeye hangi anlamı yüklediğiniz önemli. Lütfen alış-veriş merkezlerini zengin etmek olmasın bu özel günün amacı! Anlam yüklü, sevgi dolu ve eğer mümkünse kendi yarattığınız hediyeler olsun. En sevdiğiniz fotoğrafınızla bir hediye yaratın mesela! Kalıcı, yıllar sonra da karşınızda size sevgiyle gülümseyecek bir hediyeden daha güzeli mi var?

Yazımın en başında da belirttiğim gibi, güzel bir hediyenin sırrı sevdiğinizin nelere değer verdiğinde yatıyor. Eğer sizin sevginizi hediyenizin maddi değeriyle ölçebilecek bir sevgiliye sahipseniz ve onu bu konuda hayal kırıklığına uğratmak istemiyorsanız size kuyumcunun yolları görünmüş demektir… Ama bence sevdiğinizin size gösterdiği önem hediyenin küçüklüğünde ama içine katılmış anlamın, düşüncenin büyüklüğünde yatar! Çünkü bir gün beş parasız ortada kaldığınızda size her zamankinden daha sıkı sarılacak sevgililer lazım hayatımıza… Paramızın bittiğinde uçup giden aşklar değil!

Hepinize sıcacık düşüncelerle geçirilecek huzurlu bir sevgililer günü diliyorum! Umarım aklınıza güzel bir hediye gelmesine biraz da olsa yardımcı olabilmişimdir…

 

Aşkla kalın…

  Bu yazı 5214 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
YUKARI