Bugun...

Ayaklardan Ruhumuzun Derinliklerine…

 Tarih: 15-05-2018 16:36:00
Ebru RUSSMAYER

Bugün bir güzellik salonunun önünden geçerken okuduğum bir yazıyla düşüncelere daldım: “Ayaklarınıza dokunulması ruhunuzu okşar...”

Ben durmuş yazıya dikkatlice bakarken bir beyefendi de neye baktığımı merak edip yanımda durdu. O da yazıyı okudu. Sonra bakıştık! Bana dönerek: “Çok doğru hanımefendi!” dedi ve ekledi:

“Ben cilt doktoruyum insanlar kontrole geldiklerinde karşımda çırılçıplak soyunuyorlar ama çoraplarını çıkarmak istemiyorlar bir türlü. Oysa ki cilt kanseri kontrolü için bütün vücudu görmem gerekiyor! Sanırım ayaklar hepimiz için çok özel bir bölge! Ona dokunmasını izin verdiğimiz insanlar da özel olmalılar gibi geliyor. Sizce de öyle değil mi?”.

Beyefendinin olaya bakış açısı bana da çok mantıklı gelmişti. Gün içinde bu sözü birkaç kez düşündüm. Düşündükçe de ayaklarla ilgili bir sürü anı biriktirdiğimi fark ettim. Birçok erkek arkadaşımın birlikte oldukları kadınların bakımlı olup olmadıklarını ayaklarından anladığını ve ayaklarını görmek için çeşitli bahaneler ürettiklerini anımsayıp gülümsedim mesela. Sonra kadınlar için ayaklar o kadar özel olmalı ki erkek arkadaşlarından bir mücevher gibi saklıyorlar diye demeden edemedim kendi kendime…

Masajı çok seven biri olarak, ayak masajını sadece eşime yaptırdığımı fark ettim sonra. Yorgun olduğumda ayaklarımı ovan tek kişi o oldu hayatımda sanırım. Ellerin bir iletişim aracı, ama ayaklarınsa gerçekten kişisel bir alanımız olduğu inancına vardım düşündükçe. Kime elimin şurasında bir ağrı var, biraz ovar mısın desek yardımcı olur ama ayaklar söz konusu olunca işler değişiyor, öyle değil mi?

Gerçekten ayaklarımızdan ruhumuzun derinliklerine ulaşan bir yol var mı? Bence kesinlikle var! İsterseniz siz de bunu test edebilirsiniz: İzin verin sevdiğiniz dokunsun bugün ayaklarınıza. Güzel bir ayak masajı beraberinde gözlerinizi kapatıp kendinizi dinleyin. Bırakın her dokunuşla ruhunuz olsun okşanan.

Bütün vücudun kahrını da ayaklar çekiyor. Orası şüphesiz bir gerçek!  Ayaklarınıza iyi davranın. Onları rahat ayakkabılara ve yanında huzur bulduğunuz insanların ellerine teslim edin. Bu arada unutmadan: Ayaklarınıza sağlık da diyelim arada misafirlerimize.  Hep ellerine sağlık diyerek boğazımıza yüklenmeyelim…

Huzurlu günler dileğiyle…

  Bu yazı 10047 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
YUKARI