Bugun...

Muharrem İnce TRT'yi salondan kovdu

Muharrem İnce TRT ekibini ‘Mitinglerimi göstermeyenin burada ne işi var’ diyerek dışarı çıkardı.
facebook-paylas
 Tarih: 25-06-2018 12:12:18

Muharrem İnce TRT'yi salondan kovdu

CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce 24 Haziran seçimlerinden sonra ilk kez basının karşısına çıkarak açıklama yaptı.


İnce basın toplantısına katılan basın organlarının arasında TRT’ye ‘Mitinglerimi göstermeyenin burada ne işi var’ diyerek tepki gösterdi ve dışarı çıkardı.

MUHARREM İNCE NELER SÖYLEDİ?

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, "Seçim sonuçlarını kabul ediyorum. 15 milyon yurttaşımız bana oy verdi. Hedefimiz bunu 30 milyon yapmak. Bu kısa sürede 30 milyon yapılabilir. Bunun için uğraşacağım" dedi. "CHP Genel Başkanlığı'na aday mısınız?" sorusunu yanıtlayan İnce, "Mücadele etmek için milletvekili olmak gerekmez. Siyasi kadrolarda bulunmuş insan onun yolunu bulacaktır" diye konuştu.


İşte Muharrem İnce'nin açıklamaları:

Değerli basın mensupları geldiğiniz için teşekkürler. Öncelikle sosyal medyada dolaşan asparagas haberlerin hepsi yalandır. Böyle birşey yoktur. Beni kimse tehdit etmedi. Bu birkaç şizofren hasta insanın yaydığı iddialardır. Bunu bir kapatalım. Bu birincisi. İkincisi 15 milyon vatandaşımız bana oy verdi. Hedefimiz bu rakamı 30 milyon yapmaktır. Yapabiliriz buna inanıyorum ve bunun için uğraşacağım.


"SAYIN ERDOĞAN BENİM SLOGANIMI KULLANSIN"

Bir diğeri Sayın Erdoğan'a. Sayın Erdoğan lütfen bugünden sonra AK Parti Genel Başkanı gibi davranmayınız. 81 milyonun Cumhurbaşkanı olun. Benim sloganımı kullanın artık hepimizin cumhurbaşkanı olun. Kucaklayın milleti. Herkesi kucaklayın. Ben seçilseydim öyle yapıp sizin genel merkezinizde çayınızı içecektim. Sayın Erdoğan'dan bunu bekliyorum.


"ADALETSİZ BİR SEÇİM OLDU, SEÇİME KAN BULAŞTI"


Geleceğimizi derinden etkileyecek bir seçim yaşadık. Bu seçim ilan edilmesinden sonuçların açıklanmasına kadar herşeyiyle adaletsiz bir seçim olmuştur. Seçime kan bulaşmıştır. Suruç ve Erzurum'da yaşananlar seçimleri tarihe kaydetmiştir. Seçimler sırasında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum.


"OYLARA SEÇİM SÜRECİNDE MÜDAHALE EDİLDİ"


Seçim sonuçlarına dönük açıklanmaya muhtaç noktalar bulunmaktadır. 16 Nisan'da Hayır - Evet bloku olarak şekillenme ortaya çıkmıştı. Hayır oyunun 16 Nisan'dan az olması açıklanmaya muhtaçtır. Oylara seçim sürecinde müdahale edildiğini gördük. Seçimde her sandıkta ıslak imzalı tutanak tutulur. Bizim için gerçek seçim sonuçları bu tutanaklarda yazandır. Bize ulaşan tutanaklarla YSK'nın açıkladığı oranlar arasında anlamlı bir farklılık yoktur. Seçim sonuçlarını kabul ediyorum.


"TÜRKİYE'DE TEK ADAM REJİMİNE GEÇİLDİ"


Türkiye demokratik değerlerle bağını koparmıştır. Parlamenter sistemle bağını koparmıştır. Toplumsal barışımızı tehdit eden faktörler iş başında olmaya devam edecektir. Tam anlamıyla bir tek adam rejimine geçilmiştir. Geleceğimize dair her zaman büyük endişelerimiz olmaya devam edecek.


"TÜRKİYE ERDOĞAN İLE YAŞAMINI SÜRDÜREMEZ"


Her 3 vatandaştan birinin onayını almış biri olarak tüm vatandaşların takdirini kazanma mücadelemi sürdüreceğim. Bize düşen söylediklerimizin takipçisi olmak ve seçimde yaşadığımız heyecanı büyüyerek devam ettirmektir. Türkiye Tayyip Erdoğan ve kadrolarıyla yaşamını sürdüremez.


Yerel seçimlere kadar süreci çok iyi değerlendirmeliyiz. Kendi adıma beni aday yapan partime ve tüm seçmenlere dönük çıkaracağımız sayısız dersler bulunmaktadır. Eksikliklerimizi tamamlamak zorundayız. Bize düşen yanlışlarımızı düzeltmek olmalıdır.


"MÜCADELEMİ SÜRDÜRECEĞİM"

Birbirimize güvendiğimizde çok şeyler yapabileceğimizi bu seçim göstermiştir. Geleceğimizi kazanmak için herkesle birlikte olmaya devam etmeliyiz. Benim gündemim Türkiye'dir. 15 milyon insan bana güvenip oy vermiştir. Gençlerin payının çok yüksek olduğunu biliyorum. Sizlerin bana olan güveni devam ettiği sürece ben bu mücadeleyi sürdüreceğim. Aynı kararlılıkla bugünden itibaren çalışmaya devam edeceğim.


İnce açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.


CHP Genel Başkanlığı'na aday mısınız?
Mücadele etmek için milletvekili olmak gerekmez. Siyasi kadrolarda bulunmuş insan onun yolunu bulacaktır.

 

 "ATTIĞIM MESAJ HATAYDI"

İnce ayrıca bir gazetecinin sorusu üzerine İsmail Küçükkaya'ya attığı "adam kazandı" mesajı için şunları söyledi:

"İsmail Küçükkaya'ya arkadaşça bir mesaj attım. Haber yapacağını düşünmedim. Vatandaşlarımızın bunu mesajla değil bizzat benden öğrenmesi gerekirdi. Bir hatam oldu. Her şey netleşsin öyle açıklama yapacaktım. Demek ki gazetecilerle dost olurken daha dikkatli olmak gerekiyormuş. Hata benim. Öyle bir şey yazmamam gerekiyormuş. Özür diliyorum onun için."


  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SİYASET Haberleri
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
  ANKET Tüm Anketler
Sizce Kartal Belediye Başkanı kim olmalı?
Bu anket'e Üye Girişi yaparak oy kullanabilirsiniz.
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI