16B Kadıköy – Topselvi hattı için flaş gelişme

Yeni Gazete’nin gündeme getirdiği 16B Kadıköy- Topselvi İETT hattı için 6 muhtar İBB’ye dilekçe verdi..

16B Kadıköy – Topselvi hattı için flaş gelişme
Yayınlama: 26.11.2020
A+
A-

Kartallı muhtarlar, Yeni Gazete’nin gündeme getirdiği, kaldırılan İETT nin 16B otobüs hattının tekrar seferlere konulması için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na dilekçe verdi.

16 B Topselvi – Kadıköy hattının güzergahında bulunan 6 muhtarın imzaladığı dilekçe, İBB’ye teslim edildi..

KARTAL HALKI MAĞDUR OLDU

İETT Genel Müdürlüğü, Topselvi – Kadıköy arasında çalışan 16 B hattını iptal ederek, yerine metro bağlantılı KM34 hattını devreye soktu.

Bu uygulama Kartallı vatandaşların tepkilerine yol açtı.

16 B hattını kullanan vatandaşlar, İETT’ye Büşyükşehir Belediyesi’ne sayısız şikayette bulunurken, bazı mahalle muhtarları da hattın yeniden geri getirilmesi için Kartal belediye Başkanı Gökhan Yüksel’den yardım istedi.

Hattın geçtiği güzergah üzerinde bulunan 6 mahalle muhtarı Yeni Gazete’ye yaptıkları açıklamada şunlara değindiler:

“Bu hattın güzergahında oturan vatandaşlarımızdan çok sayıda şikayet alıyoruz. Şöyle ki mesela 16B hattını kullanarak Haydarpaşa Numune Hastanesi veya Siyami Hersek’e giden vatandaşlar eskiden tek vasıta ile ulaşım sağlarken şimdi üç kez araç değiştirmek zorunda kalıyor. Yine E-5 üzerinde metro istasyonuna uzak duraklarda inenler de keza aynı şikayette bulunuyor. Bu sorunun acilen çözülmesini, en azından belirli saatlerde aynı hat numaralı otobüslerin servise konulmasını bekliyoruz”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.