ABD ordusundan PKK propagandası

ABD Harp Akademisi Terörle Mücadele Merkezinin CTC Sentinel dergisi, Öcalan armalı teröristin fotoğrafını kapak yaptı.

ABD ordusundan PKK propagandası
Yayınlama: 12.07.2017
A+
A-

Türkiye’nin karşı çıkmasına rağmen Suriye’nin kuzeyinde terör örgütü PKK’nın kolu YPG ile işbirliği yapan ABD, bir skandala daha imza attı. ABD Harp Akademisi Terörle Mücadele Merkezi’nin dergisi CTC Sentinel, omzunda terörist elebaşı Abdullah Öcalan’lı arma taşıyan YPG’li bir teröristin görselini kapak fotoğrafı olarak kullandı.

CTC Sentinel, Haziran/Temmuz sayısının kapağında Rakka operasyonunu işliyor. İçindekiler bölümünde bağımsız görüşleri yayınladığını öne süren derginin direktörlüğünü Korgeneral Michael K. Nagata yapıyor.

Derginin editöryel kadrosu da halen görevdeki Albay Suzanne Nielsen, Korgeneral Bryan Price gibi isimlerden oluşuyor.

ABD’nin YPG’yi desteklemek için Türkiye sınırının hemen karşısında kurduğu hava üssü, ilk kez dün görüntülenmişti. Üste, askeri nakliye uçakları göze çarpıyor.

Pentagon, şimdiye kadar 185 TIR silah ve askeri mühimmatı YPG’lilere verdi. Söz konusu silahların terör örgütü IŞİD’in Rakka’dan temizlenmesiyle geri alınacağı söyleniyor ancak bu gerçekçi değil.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son olarak YPG’ye verilen silahların toplanacağına inanmanın imkansız olduğunu belirterek, “Bölgede Türk askerlerine veya Türkiye’ye yönelik tehdit durumunda karşılık verilecektir” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.