Cihangir İslam CHP’ye katıldı

Bağımsız İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) katıldı.

Cihangir İslam CHP’ye katıldı
Yayınlama: 09.03.2021
A+
A-
Bağımsız İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) katıldı. İslam’a parti rozetini, Meclis’teki grup toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu taktı.
 
İslam’ın katılımıyla CHP’nin TBMM’deki sandalye sayısı 136’ya yükseldi.
 
Cihangir İslam, 24 Haziran 2018 seçimlerinde CHP’nin İstanbul 3. bölge milletvekili listesinden seçilmiş, seçilmesinin ardından 7 Temmuz 2018 tarihinde Saadet Partisi’ne geçmişti.
 
İslam, 4 Mart 2020’de partisinden istifa etmişti.
 
İslam, Saadet Partisi’nden istifa etmesine ilişkin yaptığı açıklamada, ülkede yaşanan sorunların çözümüne dair partisiyle arasındaki metot ve görüş farklılıkları nedeniyle bu kararı aldığını belirtmişti.
 
Cihangir İslam kimdir?
 
1959 yılında Sakarya’da dünyaya gelen İslam, Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı ve Profesörü.
 
İlkokulu Adapazarı Atatürk İlkokulunda, ortaokul ve liseyi TED Ankara Kolejinde bitirdi.
 
İslam, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Anadolu Üniversitesi AÖF Felsefe Bölümü ve SUSEM İslami İlimler Programı mezunu.
 
ABD Minnesota Üniversitesi, Kanada – Montreal McGill Üniversitesi ve ABD Minnesota Twin Cities Spine Center’da Omurga Cerrahisi ve Klinik Araştırma eğitimi aldı ve fellowship programlarını tamamladı.
 
Yüzüncü Yıl Üniversitesi ve Kafkas Üniversitesinde Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyeliği, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Ortopedi ve Travmatoloji Klinik Şefliği yaptı.
 
Mazlumder, Saadet Partisi, HAS PARTİ, Adalet Zemini ve Hak ve Adalet Platformu kurucularındandır. Artı TV 45 + 45 Programı eş moderatörlüğü, Duvar gazetesi köşe yazarlığı yaptı.
 
İslam’ın 100’ün üzerinde bilimsel çalışması yanında sosyal alanda yayımlanmış çok sayıda makalesi de var.
 
Çok iyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Almanca ve Arapça bilen İslam, 3 çocuk babası.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.