DHKP/C’li Yasemin Karadağ İstanbul’da yakalandı

DHKP/C’nin sözde Türkiye sorumlusu Yasemin Karadağ ile Yeter Gönül Aydın, İstanbul’da gözaltına alındı.

DHKP/C’li Yasemin Karadağ İstanbul’da yakalandı
Yayınlama: 30.03.2021
A+
A-

Terör örgütü DHKP/C’nin sözde Türkiye sorumlusu Yasemin Karadağ ile sözde memur sorumlusu Yeter Gönül Aydın, İstanbul’da gözaltına alındı.

İstanbul Emniyeti İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, koordineli yürüttükleri çalışmada, 1992’den itibaren birçok kez yakalanan ve yaklaşık 19 yıl cezaevinde kalan, cezaevinde terör örgütünün organizasyonunda açlık grevi eylemlerine katılan, 2020 Ağustos’ta gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan şüpheli Yasemin Karadağ’ın, incelenen dijital veriler neticesinde DHKP/C’nin sözde Türkiye sorumlusu olduğunu tespit etti.

CAFERİ SADIK EROĞLU’NUN ARDINDAN BU GÖREVE GETİRİLMİŞ

Şüpheli Yasemin Karadağ’ın, İçişleri Bakanlığınca hazırlanan aranan teröristler listesinde “gri” kategoride bulunan ve yakalandıktan sonra tutuklanan Caferi Sadık Eroğlu’nun ardından örgüt tarafından bu göreve getirildiği öğrenildi.

Aynı dijital verilerde 2000’den itibaren 3 kez cezaevine giren şüpheli Yeter Gönül Aydın’ın ise örgütün sözde memur sorumlusu olduğu belirlendi.

HÜCRE EVİNDE YAKALANDILAR

Teknik ve fiziki takibini sürdüren ekipler örgütün hücre evinde saklanan Yeter Gönül Aydın’ı ve belirlenen adresinde bulunan Yasemin Karadağ’ı gözaltına aldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.