Erdoğan’dan Gülen’e: Seni çağırdım niye gelmedin?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fethullah Gülen’e “Utanmadan ‘Amerika müsaade ederse Türkiye’ye giderim’ diyor, seni ben çağırdım niye gelmedin?” diye sordu.

Erdoğan’dan Gülen’e: Seni çağırdım niye gelmedin?
Yayınlama: 14.07.2017
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Ticaret Odası’ndaki ‘Bir İnsan Hakları İhlali Olarak 15 Temmuz’ başlıklı panelde konuştu. Erdoğan, Fethullah Gülen’e “Utanmadan ‘Amerika müsaade ederse Türkiye’ye giderim’ diyor, seni ben çağırdım niye gelmedin?” diye sordu. Erdoğan, “Buraya gelirse ne olacağını biliyor. Allah bütün şehitlerimizin hesabını soracaktır, intikamını da alacaktır” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fethullah Gülen’in, ABD’den kaçmayı düşünmediğini ve eğer Amerikan makamları Ankara’nın hakkındaki iade talebini kabul ederlerse buna razı olacağını söylemesine sert çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fethullah Gülen’e “Utanmadan ‘Amerika müsaade ederse Türkiye giderim’ diyor, seni ben çağırdım niye gelmedin?” diye sordu. Erdoğan, “Buraya gelirse ne olacağını biliyor. Allah bütün şehitlerimizin hesabını soracaktır, intikamını da alacaktır” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

ALLAH BÜTÜN ŞEHİTLERİMİZİN HESABINI SORACAKTIR, İNTİKAMINI DA ALACAKTIR

Milletleri millet yapan semboller 15 Temmuz gibi karanlığın aydınlığa döndüğü, acı ile sevincin bir arada yaşandığı hadiselerden ortaya çıkar. Milletimiz tankların önünden kaçmak bir yana üzerine üzerine gitti. Ölüm kusan silahları görünce darbecilerin yakasına yapıştı. Bu adımı atanları biz millet olarak affetmiyoruz.

Utanmadan “Amerika müsaade ederse Türkiye giderim” diyor, seni ben çağırdım niye gelmedin. Buraya gelirse ne olacağını biliyor. Allah bütün şehitlerimizin hesabını soracaktır, intikamını da alacaktır.

KILIÇDAROĞLU’NA: HAYATI YALAN, BUNLARDA DÜRÜSTLÜK YOK

Nasıl bir örtülü darbe, gel VIP’ye tanklar gitti mi diye sor. Tankların çekildiğini öğren. Otellerde yer bulamadı beyefendi. Belediye başkanının evine gitti. Ekrandan örtülü darbeyi izliyor. Hayatı yalan, bunlarda dürüstlük yok. Bu Türkiye’nin daha önce gördüğü 27 Mayıs’tan, 12 Eylül’den çok farklı bir darbe girişimidir. 15 Temmuz’un amacı milleti ve devleti topyekün esir almaktı. Daha önceki darbelere fiili mukavemet göstermeyen milletimizin sokaklara dökülmesi bu gerçeği görmesinden kaynaklanıyor. Darbecilerin döktükleri kan gerçek niyetlerini açıkça ortaya koymuştur. 15 Temmuz aynı zamanda insan haklarının ağır şekilde ihlal edildiği bir eylemdir. 15 Temmuz 1 dolara satın alınanlarla yapılan işgal girişimidir. Türkiye’nin en önemli sorunlarından biri de 657’dir. Kanunun memur işçi ayrımı değil, çalışanlar olarak değişmeli.

ABD’YE FETÖ’YLE İLGİLİ 85 KOLİ TESLİM ETTİK, ALDIĞIMIZ BİR NETİCE YOK

Darbeciler tarafından katledilen vatandaşlara gösterilmeyen vatandaşlara gösterilmeyen sempati darbeciler için en üst düzeyde sergilenmeştir. Seçilmiş hükümetten yana tavır almalarını bekleyen pek çok ülkenin derin bir sessizliğe bürünmesinden fevkalade rahatsız olduk. Teröristlere gösterilen şefkati masumlardan esirgeyen bir insan hakları anlayışını kabul etmiyoruz. Ada’da geldiler aynı şekilde proje çalışmalarını yürüttüler. Polis bunları yakalayınca G20 toplantısında bana bunları soruyorlar. Onların gazeteci olduğunu kim söylüyor, bunlar ajan provokatör. Baskında masanın üzerinde ne tür haritalar, projeler olduğunu polisimiz tespit etti. ABD’ye FETÖ’yle ilgili 85 koli teslim ettik, aldığımız bir netice yok. Hani nerede insan hakları. Bizimle alakalı olduğu zaman yargı var, kusura bakmayın bizde de yargı var.

BÜTÜN BU HUZURSUZLUKLAR BİTTİĞİ ZAMAN OHAL’İ KALDIRACAĞIZ

OHAL’i ne zaman kaldıracağımızı soruyorlar, bütün bu huzursuzluklar bittiği zaman OHAL’i kaldıracağız. Terörle mücadelede hedefe ulaştığımız zaman OHAL’i kaldıracağız. Son bir yıl içinde yoğun bir şekilde terörün üzerine gidiyoruz. Onların anlayacağı dilden onlara konuşuyoruz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.