Fethullah Gülen’in serveti devlete geçti

MGK’ya sunulan FETÖ’yle Mücadele Raporu’na göre örgütün, finansal ayağı kırıldı.

Fethullah Gülen’in serveti devlete geçti
Yayınlama: 19.07.2017
A+
A-

7.5 milyarı gayrimenkul, 41 milyar lirası şirket varlığı olmak üzere hainlerin toplam 48.5 milyarı devlete geçti. MGK’daki sunumlarda, FETÖ’nün en önemli gelir kaynağının Türkiye olduğu, esnaf ve iş adamlarından sağlanan paraların yurt dışına transfer edildiği, bu musluğun kesildiği vurgulandı.

Milli Güvenlik Kurulu’nun son toplantısında FETÖ başta olmak üzere terör örgütleri ile mücadele masaya yatırıldı. Kurula sunulan FETÖ Raporu’nda, mücadelede gelinen nokta kapsamlı olarak değerlendirildi. FETÖ’nün gücünün kırılması sürecinde en fazla mesafe alınan alan olarak “finans” boyutu ön plana çıktı. FETÖ’nün, himmet, bağış gibi adlar altında, çoğu zaman baskı ve tehditle milletten elde ettiği haksız servet, yine millete iade edildi. Terör örgütünün 7.5 milyar liralık gayrimenkul, 41 milyar liralık şirket varlığı olmak üzere toplam 48 milyar lirası devlete geçti.

DUDAK UÇUKLATAN SERVET

Sabah Gazetesi’nden Okan Müderrisoğlu’nu haberine göre, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından kararlılıkla sürdürülen FETÖ ile mücadelede, bugüne kadar örgütün 7.5 milyar liralık gayrimenkulüne el konuldu. Ayrıca, FETÖ ile bağlantılı 966 şirketin kayyuma devredilen aktif toplamı da 41 milyar lira olarak hesaplandı. Böylece toplamda, yaklaşık 15 milyar dolarlık varlığının FETÖ terör örgütü tarafından kullanılması önlendi.

NAKİT OLARAK YURT DIŞINA ÇIKARILDI

MGK’daki sunumlarda, FETÖ’nün en önemli gelir kaynağının Türkiye olduğu, esnaf ve iş adamlarından sağlanan paraların yurt dışına transfer edildiği, bu musluğun kesildiği vurgulandı. FETÖ okulları için her bir ilde farklı iş ve meslek gruplarından, örgüte mensup isimler tarafından “himmet” tahsil edildiği ve genelde nakit olarak ülke dışına çıkarıldığı tespitine yer verildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.