Fikret Orman’a soruşturma şoku

Fikret Orman Beşiktaş’a da ceza verilmesi durumunda dünyayı ayağa kaldıracağını açıklamıştı.

Fikret Orman’a soruşturma şoku
Yayınlama: 11.08.2017
A+
A-

Beşiktaş ile Konyaspor arasında oynanan maçta çıkan olaylar ardından Fikret Orman Beşiktaş’a da ceza verilmesi durumunda dünyayı ayağa kaldıracağını açıklamıştı.
 

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın yeni transfer Lens’in imza töreni sonrası Süper Kupa mücadelesinde çıkan olaylar hakkında yaptığı “Burada bir ceza verilir de Beşiktaş işin içine sokulursa dünyayı ayağa kaldırırım” açıklaması savcılığı harekete geçirdi. İstanbul Spor Savcılığı Orman hakkında Spor’da Şiddet yasasına muhalefet ettiği gerekçesiyle soruşturma başlattı.

 

“EĞER CEZA VERİLİRSE…”

 
Yeni transfer Lens’in imza töreni sonrası Süper Kupa mücadelesinde çıkan olaylar hakkında konuşan Orman, “Bizim taraftarımızın üzerine oradan eşyalar atıldı, onursal başkanımıza küfredildi. Çıkış tarafı Beşiktaş kulübünden olmamıştır. Ceza verilecekmiş keşke daha evvel verilseydi iş buralara gelmezdi. Ceza benim işim değil. Burada bir ceza verilir de Beşiktaş işin içine sokulursa dünyayı ayağa kaldırırım. UEFA ile ilgili sinirim ve kavgam bitmedi. Umarım aynı hataya TFF düşmez” demişti.
 
SAVCILIK DEVREDE

 
Fikret Orman’ın açıklaması ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. Basın da yer alan haberleri ihbar kabul eden İstanbul Spor Savcılığı, Orman hakkında “6222 Spor’da Şiddetin ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun” çerçevesinde soruşturma başlattı. Soruşturmanın Savcı Asım Ekren tarafından söz konusu kanunun 22. Maddesine muhalefet edildiği gerekçesiyle başlatıldığı öğrenildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.