Gülben Ergen’e hapis istemi

Gülben Ergen hakkında Emine Bulut cinayetine ilişkin yaptığı paylaşımla ilgili olarak 2 yıl hapis cezası istendi.

Gülben Ergen’e hapis istemi
Yayınlama: 15.01.2020
A+
A-

Ünlü şarkıcı Gülben Ergen hakkında kocası tarafından vahşice öldürülen Emine Bulut cinayetine ilişkin sosyal medyada yaptığı paylaşımla ilgili olarak 2 yıl 4 ay hapis cezası istendi.

Erhan Çelik’le 2017’de boşanan Gülben Ergen, ağustos ayında Kırıkkale’de eşi tarafından vahşice öldürülen Emine Bulut cinayetine ilişkin facebook hesabından bir paylaşımda bulunarak, “Konut dokunulmazlığını ihlal hafif gelir, ‘Ne var canım arabasını çizmişse’ derler. Ama o kesici aletle saatlerce beklediğinin bir önemi yoktur” ifadesini kullandı. 

Bu sözlerin daha önce aralarında konut dokunulmazlığı ve mala zarar verme davasına atfen yazıldığını ileri süren Erhan Çelik, eski eşini savcılığa şikayet etti. Şikayet dilekçesinde Gülben Ergen’in aynı paylaşımında yer verdiği “Gevşek gevşek gülümseyerek… Namus namus diyen, dilinden düşürmeyen namussuzlar” şeklindeki sözleriyle de kendisine hakaret ettiğini belirtti.

Sözcü gazetesinden Ümit Türk’ün haberine göre dosyayı inceleyen savcılık, yasa gereği tarafları uzlaşmaya çağırdı. Uzlaşma sağlanamayınca, Gülben Ergen hakkında ‘Hakaret’ suçundan 5 aydan 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Hazırlanan iddianamede Gülben Ergen’in ifadesine de yer verildi. Bahse konu sosyal medya paylaşımının kendisine ait olduğunu kabul eden ünlü şarkıcı Gülben Ergen, ifadesinde, “Hem bir anne hem bir kadın hem de bir sanatçı olarak başımdan geçen bir olayı sevenlerimle paylaşma ihtiyacı hissettim. Çünkü, o gün yaşadıklarım aslında ne kadar şanslı olduğumu bana gösterdi” dedi.

Savcılık, Gülben Ergen’in, “başımdan geçen bir olayı sevenlerimle paylaşma ihtiyacı hissettim” sözlerinin Erhan Çelik’i açıkça kastettiğini belirtti. İstanbul 37. Asliye Ceza Mahkemesi iddianameyi kabul etti. İlk duruşma 26 Şubat’ta görülecek.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.