Gülten Kaya’dan olay Erdal Acar paylaşımı

Sarallar’a yönelik operasyon kapsamında tutuklanan Erdal Acar hakkında Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya bir paylaşımda bulundu.

Gülten Kaya’dan olay Erdal Acar paylaşımı
Yayınlama: 12.07.2022
A+
A-

Sarallar grubuna yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınarak tutuklanan Erdal Acar hakkında Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya bir paylaşımda bulundu. Gülten Kaya, 1999’da Magazin Gazetecileri Derneği gecesinden bir fotoğraf paylaşarak fotoğrafa, “1999 MGD gecesi ve Ahmet Kaya’ya parmak sallayan bir vatanperver (!) daha; Erdal Acar! “Suç, yağma” vb nedenlerle tutuklanmış. Bir kez daha ‘hafıza silinmez’ diyeyim!” notunu düştü.

Ünlü şarkıcı Ahmet Kaya, 1999’da Magazin Gazetecileri Derneği’nin düzenlediği ödül töreninde “Kürtçe kaset çıkaracağım” dediği için bir grup tarafından protesto edilmiş, üzerine çatal fırlatılmıştı. Ahmet Kaya’ya o gece çatal fırlatan kişinin Erdal Acar olduğu açıklanmıştı.

İş insanı Erdal Acar, Sarallar grubuna yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınarak tutuklandı.

TUTUKLANMASININ ARDINDAN AHMET KAYA’NIN EŞİ PAYLAŞIM YAPTI 

Bu gelişmenin ardından Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya, 23 yıl önceki fotoğrafı paylaşıp o ismi hedef aldı.

‘BİR KEZ DAHA HAFIZA SİLİNMEZ DİYEYİM’ 

Gülten Kaya paylaşımında “1999 MGD gecesi ve Ahmet Kaya’ya parmak sallayan bir vatanperver (!) daha; Erdal Acar! “Suç, yağma” vb nedenlerle tutuklanmış. Bir kez daha ‘hafıza silinmez’ diyeyim!” notunu düştü.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.