Hadise ve Mehmet Dinçerler boşanıyor

Geçtiğimiz haftalarda boşanacaklarını açıklayan Hadise ve Mehmet Dinçerler ikilisinin mahkeme günü netleşti.

Hadise ve Mehmet Dinçerler boşanıyor
Yayınlama: 28.09.2022
A+
A-

Hadise ve iş insanı Mehmet Dinçerler 15 Mart’ta nişanlanmış çift daha sonra aile arasında gerçekleşen sade bir törenle nikah masasına oturmuştu. Birlikteliklerinin ilk döneminde sık sık kameralara poz veren ve sosyal medya fotoğraf paylaşan çifttin evliliklerine nazar değdi. Geçtiğimiz haftalarda boşanacaklarını açıklayan Hadise ve Mehmet Dinçerler ikilisinin mahkeme günü netleşti.

Özel hayatıyla gündemden düşmeyen Hadise, 30 Nisan’da Çırağan Sarayı’nda gözlerden uzak bir törenle nikah masasına oturduğu iş insanı Mehmet Dinçerler ile boşanma kararı aldı.

Evliliğinin birinci senesi dolmadan ayrılık kararı alan çift, 30 Eylül tarihinde hakim karşısına çıkacak.

Boşanma dilekçesinde, Mehmet Dinçerler’in evlendikten kısa bir süre sonra, Hadise’nin sanat hayatını kısıtlamaya yönelik tutum ve davranışlarda bulunmaya başladığı iddia edilmişti.

Dilekçede, “Davalı tarafın bu davranışları, zaman içerisinde psikolojik baskı boyutuna ulaşmıştır. Bu psikolojik baskılar müvekkili oldukça yıpratmış ve sadece kişisel hayatını değil, kamuoyuna yansıdığı üzere sanat hayatını da etkileyecek boyuta varmıştır.

Bu nedenle, taraflar arasında karşılıklı olarak uyumsuzluklar kendini göstermiş, ayrı yaşamaya başlamışlar ve evlilikleri fiilen sona ermiştir.

Tarafların bundan böyle birlikte yaşamaları mümkün değildir” denilmişti. Hadise maddi ve manevi tazminat talebinde bulunmayarak “Evlilik Birliğinin Sarsılması” başlıklı Medeni Kanun 166. maddesi uyarınca boşanmayı talep etmişti.

Mahkeme taraflar tarafından sunulan dilekçelerin değerlendirmesini tamamlayarak 30 Eylül’e duruşma tarihi verdi.

Her iki tarafa da davetiye çıkarılmasına karar veren mahkeme,”sulh için gerekli hazırlığı yapmaları, duruşmaya sadece taraflardan birinin gelmesi ve yargılamaya devam etmek istemesi durumunda gelmeyen tarafın yokluğunda yapılan işlemlere itiraz edemeyeceği ve diğer tarafın onun muvafakati olmadan iddia ve savunmasını genişletip değiştirebileceği” açıklaması yapılmasını da kararlaştırdı.

Çekişmeli boşanma davasına Hadise ve Mehmet Dinçerler’in gelip gelmeyeceği belirsiz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.