Hüseyin Akgün ‘Basın hürdür sansür edilemez’

TDP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün Basın emekçilerinin sorunlarını dile getirdi.

Hüseyin Akgün ‘Basın hürdür sansür edilemez’
Yayınlama: 10.01.2021
A+
A-

TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ Bilgi ve İletişim Sistemleri Genel  Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün Basın emekçilerinin sorunlarını dile getirip 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Türkiye Değişim Partisi’nin basın hak ve özgürlüklerine önem verdiğini vurgulayan Hüseyin Akgün, “Çeşitli nedenlerle baskı altına alınmış ve kısıtlamalara maruz bırakılmış basın kuruluşlarının tüm Türkiye’de sesi olacağız  Türkiye Değişim Partisi İfade özgürlüğünün savunucusudur.” dedi.

Türkiye Değişim Partisi Bilgi ve İletişim Sistemleri  Genel Başkan Yardımcısı  Akgün gazeteciliğin kutsal bir görev olduğunu ve Anayasanın 28. Maddesin’de yer aldığı gibi Basının hür olması gerektiğini ve kesinlikle sansür edilemeyeceğini vurguladı.

Hüseyin Akgün, şunları söyledi;

“Türkiye Değişim Partisi iktidarında basın kuruluşlarımız her türlü eleştiri ve sorgulama hakkına sahip olacaktır çünkü bizler, eleştirinin gücüne inanan ve medyanın özgür olduğu çağdaş Türkiye’nin savunucularıyız. Gazetecilerin yazdıkları haberler nedeniyle hapishanelere atılmadığı, bilgiye ulaşmada önlerine çıkan tüm engellerin kaldırıldığı, iş güvencesinin sağlandığı, yıpranma haklarının korunduğu, saygınlığının korunması ve geliştirilmesi konusunda alınması gereken önlemlerin tartışılıp çözümlenmesi için tüm siyasal partileri önyargısız bir biçimde bir masa etrafında toplandığı bir iktidar dönemi  göreceksiniz. Yarın bugünden daha aydınlık olacaktır. Bu duygularla tüm çalışan ve çalışamamak zorunda bırakılan gazetecilerin  ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.