İstanbul’a kar ne zaman yağacak?

İstanbul’a kar ne zaman yağacak ve İstanbul’da kar tatili olacak mı?

İstanbul’a kar ne zaman yağacak?
Yayınlama: 07.01.2020
A+
A-

Başkent Ankara’da bir süredir devam eden rüzgarlı ve soğuk havanın ardından kar yağışının da etkili olmasınından sonra, İstanbul’da yaşayan vatandaşların en çok merak ettiği konulardan biri de kentte kar yağışının ne zaman etkili olacağı.

Son günlerde vatandaşların arama motorlarında en çok arattığı cümlelerden biri de ” İstanbul’da kar yağışı ne zaman, İstanbul’a kar ne zaman yağacak ve İstanbul kar tatili” cümleleri oldu.

KAR YAĞIŞI BEKLENMİYOR

Meteoroloji’den alınan bilgilere göre önümüzdeki günlerde İstanbul’da kar yağışı beklenmiyor. 

İstanbul Valiliği’nden yapılan uyarıda da İstanbul’da kar yağışı beklenmediği belirtiliyor.

METEOROLOJİ’NİN SON TAHMİNLERİ

Meteoroloji’nin yaptığı son tahminlerde ” Marmara, Kuzey Ege kıyıları ve Akdeniz bölgesi ile İç Anadolu’nun güney kesimlerinde kuvvetli (21-50 kg/metrekare), Antalya’nın doğusu, Mersin ve Adana’da şiddetli ve yer yer aşırı (metrekareye 100 kg ve üzeri yağış) olacağı tahmin ediliyor. 

Rüzgarın; Pazartesi ve Salı günü Marmara bölgesi ile kuzey Ege kıyılarında kuzeydoğu yönünden (poyraz) şiddetli ve yer yer tam fırtına şeklinde (80-110 km/saat) esmesi bekleniyor. 

Önümüzdeki hafta başı Pazartesi ve Salı günleri beklenen şiddetli fırtına, kuvvetli ve aşırı yağışlar için hafta sonunda Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanacak tahmin ve uyarılar takip edilerek dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.