İstanbul’da korkutan uğultu sesi

İstanbul’da gizemli uğultu sesi, olası deprem tartışmalarını yeniden başlattı.

İstanbul’da korkutan uğultu sesi
Yayınlama: 30.04.2020
A+
A-

İstanbul’da gizemli uğultu sesi tartışmaları yeniden başladı. Sosyal medyada kısa sürede viral olan ‘gizemli uğultu sesi’ deprem mi olacak tartışmasını başlattı.

Uzmanlar uğultu sesinin depremden önce yaşanabileceğini belirtirken tartışma daha da arttı ancak her ses deprem uğultu sesiyle aynı değildi.

DEPREMİ Mİ İŞARET EDİYOR?

Deprem uzmanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy konuyla ilgili, “Bir ses duyduğumuz muhakkak yani bu bir ses ama bu sesin depreme işaret ettiğini kim söylüyor, nasıl bir şey, bu kayıtlar nereden kaynaklanıyor, kimler kaydetmiş bu konularda bilgiler yok. Sosyal medya malesef bu tür haberlerin yayılmasında çok olumsuz etkileri de var burada olduğu gibi. Şöyle bir şey eğer depremler bu kadar yaygın ses veriyorsa dünyada her gün binlerce deprem oluyor her gün bakın aylarca demiyorum yılda zaten 1 buçuk milyar deprem oluyor. Yani dünya o zaman gıcırtıdan gürültüden geçilmez. Bu şekildeki bir şeyi depreme yorumlamak çok doğru değil.” dedi.

KARGO UÇAĞI MIYDI?

Sosyal medyada yayılan bir iddia da duyulan uğultu sesinin kargo uçağından olabileceği yönündeydi. Normalden daha alçak uçan Rus Antonov An-12 tipi devasa kargo uçağının da uğultu sesine sebep olabileceği iddia edildi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.