İzmir’de 4.9 büyüklüğünde deprem!

İzmir’in Buca ilçesinde, AFAD verilerine göre 4.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

İzmir’de 4.9 büyüklüğünde deprem!
Yayınlama: 04.11.2022
A+
A-

İzmir’in Buca ilçesinde 4,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde can kaybı yaşanmazken, iki kişi panikle atlama sonucu yaralandı. Bir cami minaresinde de hasar oluştu.

İzmir’de meydana gelen deprem panik yarattı. 03.29’da meydana gelen depremin büyüklüğünü Kandilli Rasathanesi ve AFAD 4.9 olarak duyururken, depremin merkez üssünün Buca ilçesi olduğu belirtildi. Ege’de yaşayanları uykusundan uyandıran deprem İzmir ve çevre iller olan Manisa, Aydın, Balıkesir ve Çanakkale’de de hissedildi.

BUCA’DAKİ DEPREM SONRASI PEŞ PEŞE ARTÇI DEPREMLER

AFAD, panik yaratan depremin yerin 14.47 km altında olduğunu açıkladı. Buca’daki depremin ardından en büyüğü 2.4 olmak üzere 13 artçı sarsıntı meydana geldi.

Egelileri uykusunda yakalayan depremin ardından herhangi bir can kaybı yaşanmadı.

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU: 2 YARALIMIZ VAR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu deprem sonrası bir açıklama yaptı. Bakan Soylu açıklamasında 2 kişinin yaşanan panik sırasında yaralandığını duyurdu.

Bakan Soylu, “Depremde şu ana kadar herhangi bir can kaybı bilgisi ulaşmamıştır. 2 vatandaşımız panikle atlama sonucu yaralanmış, bir camii minaresinde de hasar meydana gelmiştir. Gelişmeler oldukça kamuoyuna bilgi verilecektir.” ifadelerine yer verdi.

VALİ KÖŞGER SON DURUMU AÇIKLADI

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger de korku dolu anların ardından yaptığı ilk açıklamada, “Kıymetli İzmirliler… Öncelikle geçmiş olsun. 4,9 büyüklüğünde olduğu ifade edilen Buca merkezli depremde ilimizde Konak’ta bir cami minaresi dışında hasar ve yüksekten atlama şeklinde yaralanmalar dışında herhangi bir sıkıntı olmamıştır. Tekrar geçmiş olsun.” ifadelerine yer verdi.

TUNÇ SOYER’DEN DEPREM SONRASI İLK AÇIKLAMA

Depremin ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “İzmir’de ve çevre illerde hissedilen depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Olası tüm olumsuzluklara karşı teyakkuzdayız. Kimsenin zarar görmemesini diliyorum” ifadesini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.