Kartal Belediyesi Korosu’ndan müzik ziyafeti

Kartal Belediyesi THM Korosu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle muhteşem bir konser verdi.

Kartal Belediyesi Korosu’ndan müzik ziyafeti
Yayınlama: 09.03.2022
A+
A-

‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün organize ettiği ve bir hafta boyunca kutlanması kararlaştıran çeşitli etkinliklerle renklendiren Kartal Belediyesi, kutlamalar kapsamında Kartal Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu’nun muhteşem konseri ile Kartallı kadınlara unutamayacakları bir gün yaşattı.

Kartal Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu; Şef Özgür Doğan yönetiminde Kartal Belediyesi Hürriyet Kültür Merkezi’nde verdiği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Konseri ile Kartallılara doyumsuz bir müzik ziyafeti sundu.

Başta Kartallı kadınlar olmak üzere kalabalık bir dinleyici topluluğun takip ettiği konserde sevilen türküleri seslendiren koro, büyük bir müzik ziyafeti sundu.

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Adem Uçar, Kartal Belediyesi Meclis Üyesi Şefik Özdemir, mahalle muhtarları, Kartal Belediyesi iştiraklerinin yöneticileri, Kartal Belediyesi Birim Müdürleri de konseri dinlemeye gelenler arasındaydı.

Yaklaşık 2 saat süren konserde koronun seslendirdiği türkülerin yanı sıra; bazı sanatçılar da solo performans sergiledi. 2009 yılında sanatçı Özgür Doğan tarafından kurulan ve o tarihten beri çalışmalarına devam eden Kartal Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu’nun performansı salonu dolduran kalabalıktan büyük alkış aldı.

Kartallı iki çocuk da konserin sonunda sahneye çıkarak, kendi elleri ile yazıp boyadıkları ‘Savaşa Hayır’ pankartını açtı. Koro üyeleri ve konseri dinlemeye gelen Kartallılar da alkışları ile çocuklara destek verdi.

Konserin ardından sahneye davet edilen Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Adem Uçar, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladıktan sonra, Türk Halk Müziği Korosu Şefi Özgür Doğan’a ve koroya katkılarından dolayı teşekkür etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.