Kayseri’yi karıştıran tecavüz vakası! Suriyeli…

Kayseri’yi karıştıran tecavüz vakası! Suriyeli…
Yayınlama: 01.07.2024
Düzenleme: 01.07.2024 09:56
A+
A-

Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde Suriye uyruklu bir kişinin 5 yaşındaki Suriye uyruklu bir çocuğu taciz etmesi üzerine kalabalık, araçları ters çevirirken bazı iş yerlerini ateşe verdi. Bölgeye Özel Harekat polisleri de sevk edilirken ekipler, öfkeli kalabalığı dağıtmak için çalışma başlattı. Kayseri Valiliği, şahsın gözaltına alındığını duyururken Aile Bakanlığı mağdur çocuğun, anne ve kardeşlerinin devlet koruması altına alındığını açıkladı.

Kayseri Melikgazi’de 5 yaşındaki çocuğa taciz mahalleyi karıştırdı. Olayı duyan mahalleli, araçları ters çevirip bazı iş yerlerini ateşe verdi. Öfkeli kalabalığı yatıştırmak için bölgeye polis ekipleri sevk edildi.

TACİZ EDERKEN YAKALANDI
İddiaya göre, Danişmentgazi Mahallesi’nde Suriye uyruklu bir kişi, 5 yaşındaki Suriye uyruklu çocuğu taciz ederken yakalandı. Olayın ardından toplanan kalabalık grup, şahsı almak için taşkınlık çıkardı. Olay yerine çok sayıda polis, çevik kuvvet, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

ŞÜPHELİ ÖZEL HAREKAT TARAFINDAN ALINDI
Özel Harekat polisleri tarafından alınan şüpheli bölgeden uzaklaştırılırken, kalabalık grup araçları ters çevirirken bazı iş yerlerini de ateşe verdi. TOMA araçları ile müdahale edilen olayda polisin, kalabalığı dağıtmak için çalışması sürüyor.

MAĞDUR ÇOCUK DEVLET KORUMASI ALTINA ALINDI
Aile ve Sosyal Hizmet Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ise mağdur çocuk, anne ve kardeşlerinin ise devlet koruması altına alındığını duyurdu. Ayrıca çocuğa ve ailesine yönelik psikososyal destek sürecinin başlatıldığı ifade edildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA GELDİ
Olayla ilgili Kayseri Valiliği yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada Suriye uyruklu bir çocuğun yine Suriye uyruklu bir kişi tarafından taciz edildiği belirtilerek şahsın gözaltına alındığı bilgisi paylaşıldı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“30.06.2024 tarihinde ilimiz Danışmentgazi Mahallesinde Suriye uyruklu bir şahsın, küçük yaştaki Suriye uyruklu bir çocuğa yönelik taciz davranışı neticesinde emniyet birimlerimizce şahıs gözaltına alınmış olup, çocuğumuz ise birimlerimizce koruma altına alınmıştır.

Konu tarafımızca titizlikle takip edilmekte olup, vatandaşlarımızın itidalli davranarak, resmi makamlarca belirtilen açıklamalar haricinde herhangi bir eylemin içinde olmamaları hususunda kamuoyuna saygıyla sunulur.”

Kayseri’de mide bulandıran olay! Suriye uyruklu kişi küçük çocuğu taciz etti, öfkeli kalabalık iş yerlerini ateşe verdi

“SINIR DIŞI EDİLECEK, SÖZ VERİYORUM”
İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın da bölgeye gelerek, yaptığı açıklamada, şahsın ailesiyle birlikte sınır dışı edilmesi için gerekenin yapılacağı sözünü verdi. Aydın şunları söyledi: “Tepkinizi gösterdiniz. Sizi anladık, mesajınızı aldık. Bundan sonraki yapacağınız her türlü hareket sizinle ilgili konulara dönecek. Buradaki mağdur şahıs Türk değil. Şu anda şüpheli şahıs gözaltında. Mağdur şahsın sağlığıyla ilgili herhangi bir problem gözükmüyor. O şahsın ve ailesiyle ilgili sınır dışı dahil her türlü işlemlerinde size söz veriyorum. Bir hafta sonra tekrar bu mahalleye geleceğim. Bu olayla ilgili neler yaptığımızı söyleyeceğim. Lütfen ailelerinizi alın, evlerinize geçin. Biz gerekeni yapacağız, bunun sözünü veriyorum.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.