Kraliçe Elizabeth’in ilginç uzun yaşam sırrı!

Kraliçe 2.Elizabeth’in 8 Eylül de ölmesinin ardından yaşadığı süreçte yaptıkları konuşuluyor.

Kraliçe Elizabeth’in ilginç uzun yaşam sırrı!
Yayınlama: 10.09.2022
A+
A-

Kraliçe 2.Elizabeth, ölümünün ardından geriye 96 yıllık bir yaşam öyküsü bıraktı. Çok genç yaşta Kraliçe olan 2.Elizabeth,alışkanlıklarıyla da gündem de yer alıyor. Birçok ülkeye giden 2.Elizabeth’in pasaportunun bulunmaması, seyahatlerde olası sağlık sorunlarına karşı kanını yanında taşıması bu özelliklerinden bazıları. Kraliçe 2.Elizabeth, kırdığı rekorlar ile de konuşuluyor.

96 yıllık yaşamında Kraliçe birçok rekorun sahibi olurken aynı zamanda alışkanlıkları ile de konuşuluyor. Kendi kan ünitelerini, çaydanlığını yanında taşıyor. Rekorları arasında ise en uzun görevde kalan Kraliçe unvanını taşıyor.

PASAPORTU YOKTU
Kraliçe sayısız ülkeye gitse de pasaportu yok. Kraliçe 2.Elizabeth seyahatlerinde oldukça dikkatli davranıyor. Seyahatlerinde çaydanlığını yanından ayırmıyor. Kanını da herhangi bir sağlık riskine karşılık yanında taşıyor.

FRANSIZCAYI İYİ KONUŞUYORDU
Kraliyet ailesi üyelerinin birkaç dili iyi konuşması gerektiği ailenin gelenekleri arasında. Kraliçe 2.Elizabeth’de, tarihin en çok seyahat eden Britanyalı hükümdarlarından biri olarak Fransa’yı ziyaret ederken Fransızca olarak bir dizi resmi konuşma yaparak dil maharetini gururla göstermişti.

EN UZUN GÖREVDE KALAN HÜKÜMDAR
Kraliçe 2.Elizabeth, en uzun görevde olan hükümdar. Elizabeth, göreve 27 yaşında gelmişti. 2.Elizabeth, en uzun evli kalan İngiliz Monarşisi üyesi ve tahta çıkışı 300 milyon kişi tarafından izlenen kişi olarak bu rekorları da elinde bulunduruyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.