Kurtlar Vadisi’nin İplikçi Nedim’i hayata veda etti

Kurtlar Vadisi dizisindeki İplikçi Nedim rolü ile hafızalara kazınan İsmail İncekara hayata gözlerini yumdu.

Kurtlar Vadisi’nin İplikçi Nedim’i hayata veda etti
Yayınlama: 07.10.2022
A+
A-

Kurtlar Vadisi dizisindeki İplikçi Nedim rolü ile hafızalara kazınan İsmail İncekara’nın vefat haberini ünlü oyuncu Zafer Algöz sosyal medya hesabından duyurdu.

Ünlü oyuncu İsmail İncekara’nın ölüm haberini oyuncu Zafer Algöz Twitter’da yaptığı paylaşımla duyurdu: ‘Kıymetli ağabeyim #ismailincekara vefat etmiş. Güne böyle bir haberle başlamak içimize ateş düşürdü. Başımız sağ olsun dostlar.’ 

Oyuncunun vefatının ardından İsmail İncekara kimdir, kaç yaşındaydı sorularının yanıtı merak ediliyor.

İSMAİL İNCEKARA KİMDİR?

1950 yılında Bursa’da dünyaya geldi. Çocukluğu Sakarya ve Kanlıca’da geçti. Kabataş Lisesi’nde yatılı olarak okudu. İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü’nde başladığı yüksek öğrenimini Ankara Devlet Konservatuvarı yüksek bölümünde tamamladı. 

Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçı kadrosunda görev yapmaya başladı. İstanbul Devlet Tiyatrosu kurulduktan sonra İstanbul’a tayin oldu. 2000-2001 Sezonunda yardımcı rolde yılın en başarılı erkek oyuncusu dalında Afife Tiyatro Ödülü’nü kazanmıştır. 

Tiyatroda aktörlüğünün yanı sıra sinema, televizyon ve seslendirme çalışmaları da yapmıştır. Dar Alanda Kısa Paslaşmalar, Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu adlı sinema filmleri, Kurtlar Vadisi, Deli Yürek, Hayat Bağları adlı diziler yer aldığı çalışmalardan bazılarıdır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.