Mansur Yavaş’a teklif götürüldü mü?

“İYİ Partililerin Cumhurbaşkanı adaylığı teklifini kabul etti” söylentisine Mansur Yavaş cephesinden jet yanıt

Mansur Yavaş’a teklif götürüldü mü?
Yayınlama: 29.09.2022
A+
A-

İYİ Partili bir grubun Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a Cumhurbaşkanı adaylığı teklifi götürdüğü ve Yavaş’ın da “6’lı masa uzlaşırsa kabul ederim” yanıtı verdiği şeklindeki söylentiye Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden yanıt geldi. ABB Sözcüsü Memduh Gültekin, böyle bir görüşmenin olmadığını dile getirdi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in katıldığı bir canlı yayında “Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylıklarına itirazımız yok. Masaya kendi adayımızı da getirebiliriz” ifadeleri kullanmasının ardından 6’lı masanın adayının kim olacağı yönündeki tartışmalar yeniden alevlendi.

“İYİ PARTİLİ BİR GRUP, YAVAŞ’A ADAYLIK TEKLİFİ GÖTÜRDÜ”

Son olarak Halk TV yazarı İsmail Saymaz, köşesinde Altılı Masa’da birkaç günden bu yana yaşananları ele aldı. Yazısında haber kaynaklarının kendisine aktardığı iddiaları da gündeme getiren Saymaz, “İYİ Partili bir grup aday olması için Yavaş’a teklif ve telkinde bulundu. Yavaş, Altılı Masa uzlaşırsa ‘Evet’ diyeceğini söylüyor. Yani, Abdullah Gül stratejisi izliyor.” diye yazdı. İsmail Saymaz’ın yazısının ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.