Melih Gökçek’ten Aboubakar gafı!

Melih Gökçek, Aboubakar’ın fotoşoplu fotoğrafını hem Müslüman hem şehit asker gibi paylaştı! Hemen sildi

Melih Gökçek’ten Aboubakar gafı!
Yayınlama: 18.08.2022
A+
A-

Ankara Büyükşehir eski Belediye Başkanı Melih Gökçek, sosyal medya hesabından eski Beşiktaşlı yıldız futbolcu Aboubakar’a ait fotoşoplu bir görsel paylaştı.

Şahsın Abu Bakeroğlu olduğunu öne süren Melih Gökçek, “Somali’den gelip Türk vatandaşı olan, senin ülken ve senin inancın için savaşan Abu Bakeroğlu PKK’lıların yaptığı karakol baskınında şehit oldu.” ifadelerini kullandı. Konu kısa sürede gündem olurken Gökçek gerçeği öğrendikten sonra paylaşımını silip suçu danışmanına attı.

Sık sık attığı tweet’ler, yaptığı açıklamalarla gündem olan eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, son olarak eski Beşiktaşlı yıldızla ilgili söyledikleriyle adından söz ettirdi.

FUTBOLCUYU ŞEHİT ASKER GİBİ TANITTI

Beşiktaş’ta iki farklı dönemde top koşturan Kamerunlu golcü Vincent Aboubakar’ın seneler önce photoshop ile yapılmış fotoğrafını paylaşan Melih Gökçek, yıldız futbolcuyu Müslüman olan ve şehit düşen bir asker gibi tanıttı. Söz konusu paylaşımda, “Bak Türkiye! Somali’den gelip Türk vatandaşı olan, senin ülken ve senin inancın için savaşan Abu Bakeroğlu PKK’lıların yaptığı karakol baskınında şehit oldu. Mekanın cennet olsun. Yabancı düşmanlığı yapan hainlere ibret olsun” ifadelerini kullandı.

İŞTE O PAYLAŞIM:

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.