Merve Özbey babasını kaybetti

Anne olmak için gün sayan Merve Özbey, baba acısıyla sarsıldı.

Merve Özbey babasını kaybetti
Yayınlama: 02.12.2020
A+
A-

Ünlü şarkıcı Merve Özbey’in babası hayatını kaybettti. Özbey’in 64 yaşındaki babası Ahmet Özbey, geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

Geçtiğimiz şubat ayında iş insanı Kenan Koçak ile evlenen şarkıcının, 64 yaşındaki babası Ahmet Özbey, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Acı haber sonrası Merve Özbey sosyal medya hesabından duygusal bir paylaşımda bulundu.

Babasıyla fotoğrafını paylaşan Merve Özbey, şu ifadeleri kullandı:

Geçen sene tam bugün bu saatler… Nişanım var, telaşım nasıl tatlı anlatamam. Neler değişti babacığım. Mesela dün sen gittin. Bir günde artık ne pazarların ne Fener maçlarının tadı kaldı benim için. Acıların dindi mi bilmem, sesin yerine geldi mi mesela, yemek yiyebiliyor musun? Ne garip…

MERVE ÖZBEY KİMDİR?

Aslen Erzurumlu olan Merve Özbey, 18 Temmuz 1988 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi.

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Sanat Müziği eğitimi aldı. Özbey’i ilk keşfeden ise Ebru Gündeş oldu. İlk olarak Ebru Gündeş’in vokalliğini üstlenen Merve Özbey ardından da Demet Akalın, Bengü, Özcan Deniz, Ferman Toprak, Utku ve Yaşar İpek gibi isimlere vokallik yaptı.

Demet Akalın’ın albüm lansmanında solo performans sergilerken Erdem Kınay’la tanıştı. Kınay, proje albüm yapacağını söyledi ve Özbey’e demo kaydı yaptı. 2012 yılında Kınay’ın çıkardığı Proje albümünde “Duman” şarkısına eşlik etti. Şarkı büyük kitlelere ulaşarak, Özbey’in ilk kez duyulmasını sağladı. 2013 yılında Kınay’ın ikinci albümü olan Proje 2’de “Helal Ettim” şarkısını seslendirdi. Kınay ile yaptığı şarkılar ses getirince solo albüm yapmaya karar verildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.