Meteoroloji’den İstanbul için ‘sarı kod’lu uyarı

Meteoroloji’den aktarılan son dakika haberine göre bugün 9 ilde kuvvetli yağış bekleniyor.

Meteoroloji’den İstanbul için ‘sarı kod’lu uyarı
Yayınlama: 30.10.2020
A+
A-

Hava durumu için Meteoroloji’den aktarılan son dakika haberine göre bugün 9 ilde kuvvetli yağış bekleniyor. Bugün saat 11.00’de başlaması beklenen yağışların gece saatlerinde kadar etkili olması bekleniyor.

Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve hortum gibi olumsuzluklara karşı AFAD önlem uyarısında bulundu.

İstanbul hava durumu için Meteoroloji’den son dakika haberi…

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan son bilgilere göre; yurdun batı kesimlerinde şiddetli yağışlar bekleniyor.

Yağışların, İstanbul, Marmara’nın Doğusu; Bursa, Yalova ,Kocaeli, Sakarya, Bilecik ve Batı Karadeniz; Düzce, Zonguldak, Bartın kıyılarında oldukça kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. 

Bugün 11.00’de başlaması beklenen kuvvetli yağışların gece saat 12.00’ye kadar etkili olacağı tahmin edilirken, oluşabilecek olumsuzluklara karşı hem MGM hem de AFAD uyarıda bulundu.

”30.10.2020 Cuma günü ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde görülecek sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların öğle saatlerinden itibaren İstanbul, Marmara’nın doğusu (Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bilecik) ile zamanla Batı Karadeniz’in kıyı kesimlerinde (Düzce, Zonguldak, Bartın) kuvvetli (21-50 kg/m2); İstanbul’un Anadolu Yakasının kuzey kesimleri ile Kocaeli’nin Kandıra, Sakarya’nın Kaynarca ve Ferizli ilçelerinde yer yer çok kuvvetli (50-75 kg/m2) olması beklendiğinden su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.