Meteoroloji’den Marmara’ya fırtına uyarısı

Marmara için yağış ve kuvvetli fırtını uyarısı yapıldı. Gece saatlerinde başlaması bekleniyor.

Meteoroloji’den Marmara’ya fırtına uyarısı
Yayınlama: 05.01.2020
A+
A-

Marmara için yağış ve kuvvetli fırtını uyarısı yapıldı. Gece saatlerinde başlaması bekleniyor. Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü, bölge genelinde kar yağışı beklendiğini duyurdu.

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, bölge genelinde havanın parçalı çok bulutlu ve kar yağışlı geçeceğinin tahmin edildiği belirtildi.

Açıklamada, “Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus yer yer sis hadisesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgârın genellikle güney ve doğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

İl merkezleri için günün en yüksek sıcaklıkları ise Van’da 3, Hakkari’de eksi 4, Bitlis’te eksi 2 ve Muş’ta 1 derece olması beklenmektedir” denildi.

Marmara için fırtına uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) İstanbul ve çevre illerde yağış ve şiddetli rüzgar uyarısı yaptı. Marmara’da hava sıcaklığının mevsim normallerinde olması beklenirken, rüzgar hafif ve orta kuvvette, gece saatlerinden itibaren ise Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli (40-60 km/sa) esecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan uyarıda, “Rüzgarın, Kuzey ve Orta Ege’de bu akşam, Batı Karadeniz’in batısı ile Marmara’da ise gece saatlerinden itibaren etkisini artırarak kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına, yarın ise sabah saatlerinden itibaren 8 ila 10 kuvvetinde (75-105 km/sa) tam fırtına şeklinde esmesi tahmin edilmektedir. Fırtınanın çarşamba günü öğle saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir” denildi. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.