Perihan Tekin ‘Evlat Nöbeti’ne destek verdi

Evlat Nöbeti’nin 1. Yılında Vatan Partisi Öncü Kadın, CKD Ve TGB birçok ilde ve Diyarbakır’da bir günlük nöbet tuttular.

Perihan Tekin ‘Evlat Nöbeti’ne destek verdi
Yayınlama: 06.09.2020
A+
A-

HDP Diyarbakır İl binası önünde oturma eylemi yaparak evladını isteyen ve kavuşan Hacire Ana’nın cesur davranıştan cesaret alan aileler 3 Eylül 2019’da ‘’Evlat Nöbeti’’ne başladılar.

Evlat Nöbeti’nin 1. Yılında Vatan Partisi Öncü Kadın, CKD Ve TGB birçok ilde ve Diyarbakır’da bir günlük nöbet tuttular.

 İstanbul Ümraniye’deki eyleme katılan Vatan Partisi Kartal İlçe Başkanı Perihan Tekin evladı PKK/HDP tarafından dağa kaçırılan anne Fatma Bingöl ile söyleşip acısını paylaştığını bütün anaların evlatlarına kavuşana kadar kendileriyle bu mücadeleye devam edeceklerini belirtti.

Çocuğunun dağda olduğunu söyleyen anne Fatma Bingöl’’ çocuğum 14 yaşında, okuyordu. Bir gün eve mektup bırakıp gitmiş. O gün hepimiz öldük, hasta oldum psikolojik tedavi görüyorum, ne yediğimiz ne içtiğimiz belli değil, kimsenin sesi çıkmıyor, konuşamıyor öyle acı içerisinde oturuyor, kıvranıyoruz. Birçok anne hasta oldu. 14 yaşında çocuk hangi iradeyle dağa gider, biz Türk- Kürt ayrımı bilmeyiz, devletimize, bayrağımıza bağlıyız, çocuklarımızı alıncaya kadar nöbetteyiz. Kocam şuan Diyarbakır’da iki küçük çocuğum var onun için İstanbul’dayım. Ama oğlumu almadan ölsem dahi nöbeti bırakmayacağım’’ dedi.     

Nöbete ayrıca şehit annesi Meryem Beşdaş da katıldı. Beşdaş; ‘’evladını yitiren büyün anaların acısı ortaktır. Onun için buradayım’ ’dedi. 

İki acılı anne aynı nöbetteyiz diyerek kucaklaştı. “Aynı bayrağın altında yaşamanın resmini bize sundular. Çocuklarımızı ABD’ye Asker olarak değil, Türk Ordusuna Asker göndermek istiyoruz” dediler. 

Bugün itibariyle 16 aile evladına kavuştu, 153 ailenin eylemi devam ediyor. 153 aile çocukları dağa kaçırılan bütün analara seslenerek; korkmayın, cesur olun, gelin nöbete katılın, çocuklarınızı PKK/ HDP’den alın. Elleri silah değil kalem tutsun, bizim kürdistan davamız yoktur, o dava ABD’nin davasıdır, HDP’de buna ortaktır’’ dediler. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.