Sahil kentlerine ilgi azaldı

Yazın gelmesi ve tüketicilerin tatile çıkma planlarıyla birlikte mayıs ayı daire aramalarında öne çıkan illere rağbet düştü

Sahil kentlerine ilgi azaldı
Yayınlama: 17.07.2017
A+
A-

Yazın gelmesi ve tüketicilerin tatile çıkma planlarıyla birlikte mayıs ayı daire aramalarında öne çıkan İzmir, Mersin ve Muğla haziran ayında düşüş yaşadı. En popüler sahil kentlerinden olan Antalya listeye giremedi.

Haziran aramalarında sahil kentlerinde birinci sırada yer alan İzmir’de, satılık daire oranlarında yüzde 14’lük düşüş yaşanırken, bu rakam kiralık daire oranlarına da yansıdı. İzmir’de kiralık dairede aramalar yüzde 18 azaldı.
Sahil kentlerinde en çok aranan ikinci kent olan Mersin, mayısta Türkiye’de en çok daire aranan 5’inci kent olurken, geçen ay aramalarda yüzde 25 düşüş yaşadı.

Muğla da aramalardan en çok etkilenen kent oldu. Mayısta en çok satılık daire aranan kentler arasında olan Muğla, haziranda yüzde 29’luk düşüş yaşadı. Muğla’da satılık villa aramaları mayısa göre yüzde 80’lik artışla ayı sonlandırdı.

Milliyetemlak.com verilerine göre; En popüler sahil kentlerinden olan Antalya ise geçen ay listeye giremedi.

Haziran ayı boyunca gerçekleştirilen tekil aramalar listesinde, sahil kentleri dairelerine azalan ilgiye karşın en çok aranan kelimenin “eşyalı” olduğu, bunu “deniz”, “havuzlu” ve “denize sıfır” aramalarının takip ettiği belirlendi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.