Selma Ateş Türk Müziği’ni Avrupa’ya sevdiriyor

Selma Ateş’in başkanlığını yaptığı Türk Müziği Gönül Dostları Kültür Derneği, Cumhuriyetin 100. yılını çeşitli konserlerle kutluyor..

Selma Ateş Türk Müziği’ni Avrupa’ya sevdiriyor
Yayınlama: 07.11.2023
A+
A-

Frankfurt merkezli Türk Müziği Gönül Dostları Kültür Derneği, Cumhuriyetin 100. yılını  sanatçı Gökhan Sezen, eğitmen Emrah Türkoğlu, Hessen bölgesinden saygın müzisyenler ve 25 kişilik korosunun 12 Kasım’da Saalbau Bornheim salonunda gerçekleşecek konserle kutlayacak.

Dernek başkanı Selma Ateş, “Tüm Türk müziği sevenlerini aramazda görmek istiyoruz” diyerek müzikseverleri konsere davet etti.

Türk Müziği Gönül Dostları Kültür Derneği’nin Başkanı Selma Ateş derneği ve düzenlediği konserle ilgili şunları söyledi:

“TMGD’nin her yıl düzenlediği konserler Hessen Bölgesi’nde artık bir gelenekselleşti. 10. yılımızı da yine çok değerli sanatçılarımızla birlikte kutladık.  Hessen Bölgesi’nin olduğu kadar, yurt dışında yaşayan tüm müzikseverlerin de yakından tanıdığı isimler bu anlamlı gecede bizlerle birlikte oldular. Şimdi de Cumhuriyetimizin 100. yılını çok değerli sanatçılarla kutluyoruz. Bu konserde de müzikseverleri çok keyifli bir akşam bekliyor. Muhteşem bir konser olacak”

TMGD TÜRKİYE’Yİ BAŞARIYLA TEMSİL EDİYOR

2013 yılında kurulan Türk Müziği Gönül Dostları Kültür Derneği, hem Türk Müziğini Avrupa’da yaşayan yeni nesillere tanıtmayı, hem de kültürümüzü Avrupa’da en güzel şekilde temsil etmeyi hedefliyor.

Dernek bünyesinde, Klasik Türk Müziği Korosu’nun yanı sıra, daha çok gençlerin ilgi gösterdiği “Pop Korosu” ve Türkçe müziğe ilgi duyan çocuklar için de “Çocuk Korosu” bulunuyor.

Dernekte koro çalışmaları ve şan derslerinin yanı sıra başta keman, gitar, bağlama olmak üzere farklı enstrüman eğitimi de veriliyor. Talebe göre bu eğitim yelpazesi, tiyatro, diksiyon eğitimi gibi değişik alanlara da genişletiliyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.