Turhan Çömez İYİ Parti’ye katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski doktoru Turhan Çömez, resmen İyi Parti saflarına katıldı..

Turhan Çömez İYİ Parti’ye katıldı
Yayınlama: 12.10.2022
A+
A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski doktoru ve eski AK Parti Milletvekili Turhan Çömez, İYİ Parti’ye katıldı. “Bir sürgün hayatı yaşadım. İnanın bana bildiklerimi bilseniz, duyduklarımı duysanız ve gördüklerimi görseniz aynı şeyi yapardınız.” diyen Çömez’in rozetini İYİ Parti lideri Meral Akşener taktı. Akşener ise “Kendisi söylemez ama sokaklarda yatmıştır. Meşhur lobilerin elini öpmeden direnmiştir. Bizim aramıza misafir olarak gelmedin, asli unsur olarak aramızdasın.” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TBMM’de partisinin haftalık grup toplantısına katıldı. Toplantı öncesi ise dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

ROZETİNİ AKŞENER TAKTI
22. dönem AK Parti Balıkesir Milletvekili ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski doktoru Turhan Çömez, İYİ Parti saflarına katıldı. Çömez’in rozetini bizzat İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener taktı. Daha sonra bir açıklama yapan Çömez “Bir sürgün hayatı yaşadım. İnanın bana bildiklerimi bilseniz, duyduklarımı duysanız ve gördüklerimi görseniz aynı şeyi yapardınız.” ifadelerini kullandı.

“SOKAKLARDA YATMIŞTIR”
Bu anların ardından kürsüye konuşmasını yapmak üzere Akşener çıktı. Çömez’in İYİ Parti’ye katılması ile ilgili konuşan Akşener, “Ben Turhan Bey’i çok uzun yıllardır tanırım. Kumpas döneminde direnmiştir ve kendi dediği gibi sürgüne mecbur kalmıştır. Kendisi söylemez ama sokaklarda yatmıştır. Meşhur lobilerin elini öpmeden direnmiştir. Bizim aramıza misafir olarak gelmedin, asli unsur olarak aramızdasın. Hoş geldin, Allah utandırmasın.” dedi.

Akşener’in açıklamalarından satır başları:

“Geçen hafta o sene bu sene demiştim, çekilen çilelerin artık sonuna geliyoruz, bu bezirgan saltanatına dur diyeceğimiz güne bir hafta daha yaklaştık. Kadınların ısrarla itilip kakılmadığı, liyakat ve emeğin hakkının verildiği Türkiye’ye bir hafta daha yaklaştı. İYİ Parti iktidarına bir hafta daha yaklaştık. Sona yaklaşan iktidarların ortak özelliğidir, istisnasız saçmalarlar. Aynı Erdoğan’ın son dönemlerde sıklıkla yaptığı gibi, geçen hafta dedi ki ‘Yolsuzluğun, rüşvetin olmadığı, bir Türkiye’yi biz hallederiz, onun hazırlığı içerisindeyiz’ fıkra bu kadar.

Beş kere dinledim, aynen böyle dedi. Bay kriz yoksulluğu yolsuzluğu engellemenin hazırlığı içindeymiş, ne zaman, iktidarının yirminci yılında. İnanın, İYİ Parti olarak bu vasatlıktan çok dertliyiz, bay kriz, iktidara gelirken, yoksulluğun, yolsuzluğun ve yasakların olmayacağı bir Türkiye inşa edeceğiz demişti. Hatta sonraki yıllarda bunu başardığını iddia etmişti. Yani 20 yıl sonra bugün başaramadık diyor. Yani bu sözler bir vaat değil, apaçık itiraftır. 20 yıl sonra yaşadığın aydınlanma için seni kutluyorum. Bir iktidarın 20 yılın sonunda böyle bir vaatte bulunması aymazlıktır.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.