Tuzla’da yangın! Koca fabrika küle döndü

İstanbul Tuzla’da bir fabrikada yangın çıktı. Yangın sırasında zaman zaman patlama sesleri duyulurken bölgeye sevk edilen çok sayıda itfaiye ekibi saatler süren çalışma sonucunda yangını kontrol altına aldı. İstanbul Valiliği, yangında 3 fabrikanın etkilendiğini ve söndürme çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

Tuzla’da yangın! Koca fabrika küle döndü
Yayınlama: 18.06.2024
Düzenleme: 18.06.2024 21:49
A+
A-

Tuzla Deri Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan bir fabrikada henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Bölgeye sevk edilen itfaiye ekiplerinin saatler süren çalışmaları sonucunda yangın kontrol altına alındı.

YANGIN KISA SÜREDE BÜYÜDÜ

Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir fabrikada henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın için ihbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

PATLAMA SESLERİ DUYULDU

Alevli yanmanın devam ettiği alanda zaman zaman patlama sesleri duyuldu. Bir depoda başlayan yangının otluk alan ile araçlara sirayet ettiği öğrenildi. İstanbul’dan 56 araç ve 167 personel ile Kocaeli’den sevk edilen itfaiye ekipleriyle birlikte yangına karadan ve havadan müdahale edildi.

İstanbul'da yangın! Koca fabrika küle döndü

VALİ DAVUT GÜL OLAY YERİNDE İNCELEME YAPTI

İstanbul Valisi Davut Gül ise Tuzla Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ve Tuzla Belediye Başkanı Eren Ali Bingöl ile olay yeri ve çevresinde inceleme yaptıktan sonra basın mensuplarına açıklama yaptı. Vali Gül, sanayi bölgesindeki bir fabrikada 12.50 civarında meydana gelen yangının komşu parsellere de kısmen sirayet ettiğini söyledi.

İSTANBUL VALİLİĞİ: YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

İstanbul Valiliği’nin son açıklamasında yangının kontrol altına alındığı şu ifadelerle duyuruldu: “18.06.2024 Salı günü Tuzla İlçesi Aydınlı Mahallesi’nde çıkan yangından 3 fabrika etkilenmiş olup, yangın ormanlık alana da sirayet etmiştir.

İtfaiye, Orman İşletme Müdürlüğü, AFAD, Emniyet ve jandarma ekiplerinin müdahalesi sonucunda ormanlık alan ve iki fabrikada çıkan yangın kontrol altına alınmıştır. Ekiplerin, kontrol altına alınan bölgedeki soğutma çalışmaları devam etmekte olup, yangının sirayet ettiği 3. fabrikadaki söndürme çalışmaları sürmektedir.”

FABRİKA ÇALIŞANI YANGINI ANLATTI

Yangının ilk çıktığı yerin yanındaki fabrikada çalışan Ergün Mutlu, duman görünce hemen itfaiyeyi aradıklarını, 5 dakika içerisinde yoğun patlamaların meydana geldiğini anlattı.

İtfaiye araçlarının 5-10 dakika içerisinde geldiğini belirten Mutlu, “Rüzgarın şiddetiyle 10 dakikada yangın aşırı derecede fabrikayı sardı. O anda orada aküler falan vardı.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.