Yağmur ve dolu İstanbul’da hayatı felç etti

İstanbul’da beklenen sağanak yağış etkisini göstermeye başladı.

Yağmur ve dolu İstanbul’da hayatı felç etti
Yayınlama: 27.07.2017
A+
A-

İstanbul’da meteorolojinin uyarılarının ardından beklenen şiddetli yağmur başladı. İstanbul’un bir çok ilçesinde şu dakikalarda göz gözü görmüyor. Afet Yönetim Uzmanı Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu da şu an Avrupa yakasındakilerin bir saat boyunca oldukları yerde kalmasını, Anadolu yakasındakilerin ise hemen evlerine gitmeleri gerektiğini söyledi.

 

Meteoroloji genel müdürlüğünün uyarılarının ardından beklenen şiddetli yağış akşam saatlerinden itibaren etkisini göstermeye başladı. Silivri ve Beylikdüzü tarafında başlayan şiddetli yağmurla birlikte dolu yağdığı da görüldü. Şiddetli yağmur ve dolu bölgede şu sıralar etkisini sürdürüyor. 

 

PROF. DR. KADIOĞLU: OLDUĞUNUZ YERDE KALIN

Afet Yönetim Uzmanı Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, İstanbul’da başlayan yağış ile ilgili önemli bir uyarıda bulundu. Kadıoğlu, ‘Avrupa yakasında olduğunuz yerde en az bir saat kalın. Anadolu Yakası’ndaysanız hemen çıkıp evinize gidin’ dedi. 

 

Mikdat Kadıoğlu, başlayan yağmurun bir saat süreceğini, Avrupa Yakası’nda oturan vatandaşların sokakta mücadele etmesinden çok olduğu yerde kalmasının daha doğru olacağını söyledi.

 

Kadıoğlu sözlerine şöyle devam etti: ‘Avrupa yakasında zaten trafik felç olacak. Anadolu yakasındakiler hemen çıkıp evine gitsin. Dünyanın her tarafında meteoroloji radarını vatndaş takip eder, ona göre dışarı çıkayım mı diye plan yapar. Ancak bizim ülkemizde maalesef meteorolojik okur yazarlığı çok düşük. Bunu yükseltmemiz gerekiyor.’

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.