YKS geç başvuru ücreti adayları cebinden vuruyor!

YKS geç başvuru ücreti adayları cebinden vuruyor!
Yayınlama: 27.02.2024
A+
A-

YKS geç başvuru için yeni açıklama geldi ve tarihler netleşti!

Yükseköğretim Kurumları Sınavı başvuru süreci dün itibariyle sona erdi, ancak başvurularını normal süresi içinde tamamlayamayan öğrenciler için durum pek iç açıcı değil. İşte mevcut duruma dair detaylar..

YKS geç başvuru sürecinde ek maliyetler

Başvurusunu yapamayan öğrenciler, 27 Şubat 23.59’a kadar ücretlerini yatırdıklarında başvurularını tamamlama imkanına sahip olacaklar, ancak bu süreç pek çok öğrenci için ek bir mali yük anlamına geliyor. Geç başvuru ücreti, öğrencilerin cebini yakacak gibi görünüyor ve bu durum özellikle ekonomik olarak zor durumda olan aileler için ek bir zorluk oluşturuyor.

Tamamlanmamış başvurular nedeniyle endişe yaşayan öğrenciler, son dakika telaşı içinde ne yapacaklarını kara kara düşünüyorlar. Sınava hazırlanan ve geleceklerini şekillendirmek isteyen gençler için ek stres ve kaygı anlamına geliyor

YKS geç başvuru tarihleri ve ücretler açıklandı!

ÖSYM, Yükseköğretim Kurumları Sınavı için geç başvuru sürecine ilişkin son dakika açıklamasını yaptı. 1-26 Şubat tarihleri arasında başvurusunu yapamayan adaylar için önümüzdeki hafta geç başvuruların açılacağı duyuruldu. Geç başvuruda adayların sınav ücretini 5-7 Mart tarihleri arasında ÖSYM’nin internet sitesinden kredi kartı/banka kartı ile ödemeleri gerekecek. Bankalardan ücret ödemesi kabul edilmeyecek.

Geç başvuru yapan adayların başvurularını tamamlamak için süresi içinde ücretlerini yatırmaları gerekecek. Geç başvuru ücreti, normal ücretin 1,5 katı olacak. Sadece TYT’ye girecekler için başvuru ücreti 442,5 TL, TYT ve AYT’ye girecekler için 885 TL, TYT-AYT ve YDT’ye girecekler için ise 1327,5 TL ödenecek. Geç başvurular 5-7 Mart tarihleri arasında ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden alınacak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.