Başbakan’dan Mescid’i Aksa açıklaması!

Başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklamada “Musevi vatandaşlarımız toplumsal zenginliğimizdir” dedi

Başbakan’dan Mescid’i Aksa açıklaması!
Yayınlama: 23.07.2017
A+
A-

Başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklamada “İsrail yönetiminin bu yanlıştan dönmesini bekliyoruz, Musevi vatandaşlarımız toplumsal zenginliğimizdir” dedi.

Başbakan Binali yıldırım Twitter’dan yaptığı açıklamada, ” İsrail yönetiminin İslam aleminin hassasiyetlerini gözeterek bir an önce bu yanlıştan geri dönmesini bekliyoruz.”dedi.

İŞTE BİNALİ YILDIRIM’IN AÇIKLAMALARI:

“Terör, tüm insanlık için ortak tehdittir. Terörün dini, dili, ırkı olmaz. Bir kez daha şiddetle lanetliyoruz. Herhangi bir nedenle Müslümanların Mescid-i Aksa’ya girişlerinin kısıtlanması asla kabul edilemez. 

İsrail yönetiminin İslam aleminin hassasiyetlerini gözeterek bir an önce bu yanlıştan geri dönmesini bekliyoruz. Yüz yıllardır birlikte yaşadığımız Musevi vatandaşlarımız, toplumsal zenginliğimizin en önemli unsurlarındandır. 

Bizler; din, mezhep, dil ve ırk ayrımı yapmaksızın farklılıkları zenginlik addeden bir medeniyetin mirasçılarıyız. Bu nedenle Musevi vatandaşlarımızın ibadethanelerine yönelik eylemleri doğru bulmuyor, vatandaşlarımızı itidalli olmaya çağırıyoruz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.