Billur Kalkavan son yolculuğuna uğurlandı!

Akciğer kanseri tedavisi sırasında yaşamını yitiren oyuncu Billur Kalkavan, gözyaşları arasında toprağa verildi.

Billur Kalkavan son yolculuğuna uğurlandı!
Yayınlama: 17.10.2022
A+
A-

Kanser tedavisi gördüğü esnasında vücudunda mantar üreyen Billur Kalkavan, tedavi gördüğü hastaneye hayatını kaybetti. Bugün son yolculuğuna uğurlanan Kalkavan’ın cenazesi Zincirlikuyu Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedildi.

HAYAT ARKADAŞI GÖZYAŞLARINA BOĞULDU
59 yaşındaki Billur Kalkavan’ın ölümüyle yıkılan hayranları ve ünlü isimler cenaze törenine akın etti. 12 yıllık hayat arkadaşını tedavi süresinde yalnız bırakmayan Buğra Bahadırlı ise güçlükle ayakta durabildi. Duygusal anlar yaşayan Bahadırlı, gözyaşlarına hakim olamadı.

BAHADIRLI: MANTAR NEDENİYLE HAYATINI KAYBETTİ
Billur Kalkavan’ın erkek arkadaşı Buğra Bahadırlı, sanatçının ölümünün ardından yaptığı açıklamada “Kanser tedavisi iyi gidiyordu. Ne var ki kemoterapi sırasında vücudunda bir mantar türemiş. O mantar da enfeksiyona neden olmuş. Buna bağlı olarak bağışıklık sistemi iyice zayıfladı. Son iki hafta ne Yemek yiyebildi ne de uyuyabildi. İki gün önce de yoğun bakıma alındı ama kalbi daha fazla dayanamadı” dedi.

“‘EVİ BOŞALTIN’ DEDİKLERİNDE HAYATLA BAĞI AZALDI”
Billur Kalkavan’ın yıllardır yaşadığı Caddebostan’daki evinin kentsel dönüşüme girdiğini ve sanatçının bundan dolayı çok üzüldüğünü anlatan Bahadırlı, “Kentsel dönüşüme çok üzülüyordu, çok canı sıkılıyordu. Vücut çok yorulmuştu. Oturduğumuz ev kentsel dönüşüme girdiği için ’90 gün içinde boşaltın’ dediler. Billur’un morali çok bozuldu. Üzüntüden 2 günde 1,5 kilo verdi. Bu süreçte hastanede kalmak istedi. ‘Yeni evimize geçeriz’ demişti ama kısmet olmadı. Tam iyileşmeye başlamıştı ama bu ev konusu yüzünden hayatla bağı azaldı, morali çok bozuldu” şeklinde konuştu.

KANSER HASTALARINA SESLENMİŞTİ
Bugün hayatını kaybeden oyuncu Billur Kalkavan, Instagram hesabında yayınladığı 5 Eylül tarihli son videosunda, kanser hastalarına seslenerek “Korkmayın” demişti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.