Çiftlik Bank mağdurları ‘Tosuncuk’ için dedektif tuttu

Çiftlik Bank mağdurları, ”Tosuncuk” lakaplı Mehmet Aydın’ın izini bulmak için dedektif tuttu.

Çiftlik Bank mağdurları ‘Tosuncuk’ için dedektif tuttu
Yayınlama: 14.01.2020
A+
A-

Çiftlik Bank mağdurları, ”Tosuncuk” lakaplı Mehmet Aydın’ın izini bulmak için dedektif tuttu. Dedektif Mehmet Uzuner, Aydın’ın Brezilya’da olduğunu söyledi.

Yüksek kâr payı vaadiyle 80 bin kişiden topladığı 500 milyon TL’nin üzerinde parayla kayıplara karışan ‘Tosuncuk’ Mehmet Aydın, son olarak Uruguay’da lüks bir otomobilin içinde görüntülendi. ‘Tosuncuk’ hakkındaki son iddia ise Ukrayna’da intihar ettiği oldu. Söylentilerin ardından ÇiftlikBank mağdurları ‘Tosuncuk’u bulması için bir dedektifle anlaştı.

Hürriyet’ten İdris Emen’in haberine göre, dedektif Mehmet Uzuner çalışmalarını şöyle anlattı: 

“Yaklaşık bir ay önce çalışma başlattık. 2003 yılından beri özel dedektifim. Uluslararası Özel Dedektif Birliği’ne üyeyim. Birliğe üye Latin Amerikalı bir dedektif firmasıyla iş birliği yapıyorum. Mehmet Aydın’ın intihar ettiği veya Ukrayna’da olduğu doğru değil. Aydın’ın Brezilya’da olduğunu biliyoruz. Mehmet Aydın Brezilya, Paraguay ve Uruguay üçgeninde rahat bir şekilde hareket ediyor. Mehmet Aydın’ın ev adresi, kullandığı arabalar, gittiği mekanları fotoğraflayıp görüntüleri avukatlara ileteceğiz. Onlar da bu bilgilerle adli mercilere başvuracaklar.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.