Dilan Polat’ın komşu gerilimi gündem oldu!

Dilan Polat’ın komşu gerilimi gündem oldu!
Yayınlama: 22.02.2024
Düzenleme: 22.02.2024 11:44
A+
A-

Polat çifti ve komşu gerilimi: 8 ve 11 yıla kadar hapisleri istendi
Polat çiftinin başını, bu kez komşu kavgası yaktı. Dilan’ın 8 yıl, Engin Polat’ın ise 11 yıla kadar hapsi istendi

Kara para aklama ve vergi kaçırma suçlarından tutuklanan Dilan ve Engin Polat çifti, komşularıyla yaşadıkları kavga nedeniyle soruşturma geçirdi. Dilan için 8, Engin için 11 yıl hapis cezası talep ediliyor.

Çekmeköy’deki lüks sitede, park yeri kavgası yüzünden komşularıyla davalık olan Dilan ve Engin Polat çifti, yine gündemde.

Polat Ailesi’nin villasına yakın bir noktada yaşayan M.A., Polatların misafirlerinin araçlarının geçiş güzergâhına park edilmesi sebebiyle kendi aracını sokakta bırakmak zorunda kaldı.

Sabah’tan Arzu Kaya’nın haberine göre, Engin ve Dilan Polat’ın evinde düzenlenen partide misafir olan Songül S.’nin bebeği aniden ateşlendi.

Bebeği acilen doktora götürmek isteyen misafirler, M.A. isimli komşunun park ettiği araç nedeniyle site içerisinden çıkış yapamadı. Songül S., durumu çözmek için M.A.’nın evine giderek, aracını kaldırmasını istedi.

Aracın yerinden kaldırılmamasıyla, Engin Polat olaya müdahil oldu. Gece saatlerinde, komşusunun itirazlarına rağmen evine girdi ve yüksek sesle sorular sorduktan sonra hızla ayrıldı.

Bu esnada, M.A. ile Dilan Polat yolda karşılaştı ve komşusuna saldırdı. Olayı gören Engin Polat da müdahale ederek komşularını darp etti ve ölüm tehditleri savurarak yaşananları daha da ağırlaştırdı.

Savcılık, İstanbul Anadolu Adli Tıp Şube Müdürlüğü’nden alınan raporla M.A.’nın maruz kaldığı yaralanmanın hafif nitelikte olduğunu tespit etti. Dilan Polat’ın kardeşi Sıla Doğu hakkında da soruşturma yürütüldü ve takipsizlik kararı verildi.

Dilan Polat için de “hakaret”, “yaralama” ve “birden fazla kişiyle tehdit” suçlarından toplamda 8 yıl 4 ay hapis cezası talep edilirken, Engin Polat’a aynı suçların yanı sıra “konut dokunulmazlığını ihlal” suçu da eklenerek 11 yıl 4 aya kadar hapis cezası istendi. Hazırlanan iddianame mahkemeye sunuldu.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.