Jülide Sarıeroğlu’ndan twitter açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına getirilen Jülide Sarıeroğlu’ndan flaş açıklamalar…

Jülide Sarıeroğlu’ndan twitter açıklaması
Yayınlama: 20.07.2017
A+
A-

Başbakan Binali Yıldırım tarafından bugün açıklanan kabine  değişikliğiyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına getirilen Jülide Sarıeroğlu,  yaptığı yazılı açıklamada, çalışma ekonomisti ve sendikacı geçmişe sahip,  teşkilatçı bir siyasetçi olduğunu belirtti.

Jülide Sarıeroğlu, 80 milyon vatandaşın dününü, bugününü ve geleceğini  yakından ilgilendiren bir alanda, onurlu bir görev üstlendiğini ifade ederek, bu  mutlu haber duyulur duyulmaz, birtakım tweet mesajları üzerinden, şahsına  yönelik, akıl ve vicdan sınırlarını zorlayan bir karalama kampanyası  başlatıldığını üzüntüyle takip ettiğini aktardı.

Birtakım mecralarda dolaşıma sürülen tweet mesajlarıyla ilgili durum  hakkında bilgi veren Sarıeroğlu, açıklamasında şunları kaydetti:

“Daha önce Genel Başkan Danışmanı olarak vazife yürüttüğüm Hak-İş  Konfederasyonu Genel Başkanının, Akil İnsanlar Heyeti üyesi olarak  görevlendirildiği dönemde, kendisine haberleri en hızlı şekilde iletebilmek  amacıyla korumalı bir Twitter hesabı oluşturulmuştu. Medya takip ekibimizde yer  alan arkadaşlarımızın ortak kullandığı bu hesap, sadece Başkanımızın göreceği  şekilde haberleri aktardığımız bir iletişim aracı işlevine sahipti. Doğal olarak,  bu hesap üzerinden her türlü haber paylaşılmakta ve retweet edilmekteydi.

Bu çalışmanın hemen ardından başlayan Gezi Olayları döneminde de yine  aynı hesap üzerinden, bilgilendirme amaçlı paylaşımlar yapılmıştı. Daha sonraki  süreçte de bir müddet daha bu hesap, aynı amaçla medya takip ekibimiz tarafından  kullanılmaya devam edilmiştir. Hesabın, otomatik tweet paylaşımlarına açık olduğu  ve burada kontrol dışı birtakım paylaşımlar yapıldığı ise daha sonra fark  edilmiştir.”

“Yanıltıcı haberler yapanlar iyi niyetli değil”

Nitekim dikkatle incelendiğinde, o dönemdeki mesajların tamamının,  çeşitli haberlerin paylaşılması ve retweet edilmesinden ibaret olduğunun  görüleceğine dikkati çeken Jülide Sarıeroğlu, şöyle devam etti:

“Akil İnsanlar Heyetinin çalışmalarını tamamlamasının ardından, şahsi  mesajlarımı yayımlamaya başladığım bu hesap tarafımca kullanılmaya başlanmıştır.  Hesabın dönüştürüldüğü tarih ve sonraki paylaşımlarım da açıkça ortadadır. Şahsi  mesajlarımla şu anda çeşitli mecralarda dolaşıma sokulan mesajların, hem içerik,  hem de üslup bakımından belirgin bir şekilde ayrıştığı görülecektir. Üstelik  şahsıma atfedilen paylaşımların bir kısmı da hiç yapılmamıştır.”

Jülide Sarıeroğlu, kurulduğu günden beri AK Parti’ye gönülden bağlı olduğunun  altını çizerek, partisinde 10 yılı aşkın zamandır çeşitli kademelerde şerefle ve  aktif bir şekilde görev yaptığını belirtti.

Siyasi duruşu ve tavrının, geçmişten bugüne net bir biçimde ortada  olduğunu ifade eden Sarıeroğlu, “Medyada haberlere konu edilen mesajların niçin  ve hangi amaçla atıldığı da bellidir. Buna rağmen, şahsımla ilgili kasıtlı olarak  yanıltıcı haberler yapanların ve yayanların iyi niyetli olmadıklarını belirtmek  istiyorum. Hukuki haklarım saklı kalmak kaydıyla, durumu kamuoyunun bilgisine ve  vicdanına sunuyorum.” açıklamasında bulundu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.