Kartal SGM’den Emeklilere ziyaret

Kartal SGM’den Emeklilere ziyaret
Yayınlama: 11.06.2024
Düzenleme: 11.06.2024 14:44
A+
A-

Kartal SGM Müdürü Bayram Gül, müdür yardımcıları Dursun Cıvak, Hakan Dağ ve Zeliha Cambal ile Kartal Emekliler Derneği’ni ziyaret etti..

Bilindiği gibi 2024 Emekliler Yılı ilan edilmişti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca TBMM’ye sunulan bilgi notundan yapılan derlemeye göre, Emekliler Yılı kapsamında emekliye öncelik ve ayrıcalık tanıyan projeler gerçekleştirilecek.

Bu kapsamda emeklilere yönelik ekonomik ve sosyal destek hizmetlerinin, refah düzeylerini artırıcı ve sosyal devlet anlayışını hissettirici olumlu düzenlemelerin hayata geçirilmesi planlanıyor.

2024 yılı boyunca emeklilere yönelik çalışmalar, projeler ve programlar tanıtılarak tek tek hayata geçirilecek ve bu projeler daha sonra da süreklilik arz edecek.

Proje kapsamında emeklilerin sosyal hakları daha da genişletilecek, daha güvende ve huzurlu bir yaşam sürmelerini sağlayacak adımlar atılacak. Sağlık, eğitim, kültür ve daha birçok alanda emeklilere avantaj sağlayacak yeni hizmetler sunulacak.

KARTAL SGM’DEN EMEKLİLER DERNEĞİ’NE ZİYARET

Kartal SGM Müdürü Bayram Gül, müdür yardımcıları Dursun Cıvak, Hakan Dağ ve
Zeliha Cambal ile Kartal Emekliler Derneği’ni ziyaret etti. Bayram Gül ve Yardımcıları Emekliler Yılı kapsamında emekli buluşmasını gerçekleştirdi.

Bu buluşmanın ardından Kartal Emekliler Derneği’ni kahvaltıda ağırlayan Bayram Gül ve yardımcıları, emeklilere sağlanacak avantajları anlattılar.

Bayram Gül, emekli buluşmasında şu konuları aktardı:

Emeklilere özel tasarlanmış hizmetler sunularak yaşam kaliteleri artırılacak. Sağlık hizmetlerinden kültürel etkinliklere, ulaşımdan sosyal imkanlara kadar geniş bir yelpazede emeklilere yönelik avantajlar sağlanacak. Emeklilerin görüş ve taleplerine önem verilerek karar alma süreçlerine dahil edecek projeler gerçekleştirilecek.

Emeklilerin tecrübelerinden faydalanılarak daha etkili ve sürdürülebilir çözümler üretilecek.

AYRICALIK VE İNDİRİM İMKANI

Program kapsamında kamu kurumlarıyla, bankalarla, özel sektörle protokoller yapılacak. Emeklilere birçok hizmette öncelik, ayrıcalık, indirim gibi imkanlar sağlanacak.

Emeklilere sunulacak sosyal aktivite imkanları kişilerin emeklilik dönemlerini daha aktif, sağlıklı ve sosyal bir şekilde sürdürmelerine katkı getirecek.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.