Kibar Feyzo Star Tv’de sansüre uğradı!

Kemal Sunal ve Şener Şen’in başrollerini paylaştığı Kibar Feyzo, televizyonda sansüre uğradı.

Kibar Feyzo Star Tv’de sansüre uğradı!
Yayınlama: 01.08.2017
A+
A-

Kemal Sunal, Müjde Ar, Adile Naşit, İlyas Salman ve Şener Şen’in başrollerini paylaştığı efsane film Kibar Feyzo, Star Tv’de sansüre uğradı.

Milliyet yazarı Sina Koloğlu, filmdeki sansürü köşesine taşıdı. 

İşte Sina Koloğlu’nun o yazısı:

“Kibar Feyzo’ 70’li yılların filmi. Kim bilir kaç defa izledik. Özel televizyon tarihi kadar eskidir. Kemal Sunal filmleri, kanalların kurtarıcısıdır. Sanırım bu hiç bitmeyecek. Zaman içinde filmlerin farklı farklı ‘bip’ ve ‘buzlamalardan’ geçtiğini gördük. “Eşooleşek” biplemesine alıştık. ‘Kibar Feyzo’da bir sahne ve Kemal Sunal İstanbul’u anlatıyor: “Bu İstanbul acayip bir şehir, çok şey ögrenmişem (…) grev, ekmek ve özgürlük.” Sonra o yılların en meşhur sloganlarından biri yazıyor duvarda ve ona bakıyor; ‘İşçiler kardeş, patronlar…. Görüntü de ‘buzlanmış’. Film 1978 yılında yapılmış. Tam 39 yıl önce!” 

12 EYLÜL’DE DE YASAKLANMIŞTI

Kemal Sunal’ın en güzel filmlerinden biri olarak değerlendirilen Kibar Feyzo, 12 Eylül ihtilalini yapan Kenan Evren’in de tepkisini çekmiş ve içindeki duvar yazıları nedeniyle o dönem yasaklanmıştı. Film yıllar sonraki video akımında bile müşteriye tezgah altından satılabiliyordu.

90’lı yılların sonuna doğru filmin üzerindeki yasak kaldırılmış ve özel televizyonların yayına girmesiyle birlikte “Kibar Feyzo” yeniden hayatımıza girmişti..

İŞTE O SAHNELERDEN BİRİ:

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.