Okan Bayülgen’den Z kuşağına eleştiri

12. Kocaeli Kitap Fuarı’na katılan Okan Bayülgen’in Z kuşağıyla ilgili sözleri sosyal medyada çok konuşuldu.

Okan Bayülgen’den Z kuşağına eleştiri
Yayınlama: 17.05.2022
A+
A-

Sanatçı Okan Bayülgen, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 12. Kocaeli Kitap Fuarı’na katıldı.”Yeni Nesil ve Mizah” isimli söyleşide vatandaşlarla bir araya gelen Bayülgen, Kocaeli Kitap Fuarı’nı değerlendirdi.

Okan Bayülgen, “Çok etkileyici bir kitap fuarı yaşıyoruz. Herkesin izlenimi çok iyi. Yerde bile seyirci var, müthiş. Şarkı söylemeye gelmişim gibi” dedi.

Kitapçılarda kitap aramanın eğlenceli olduğunu söyleyen Okan Bayülgen, “Kitapçılarda bir kitap aramak çok eğlenceli. Farklı kitaplar da insanın karşısına çıkıyor. İnsanın hayatını değiştiren bir kitapla karşılaşabilirsiniz” diye konuştu. 

Bayülgen, ‘Kitap ararken heyecanlanıyor musunuz?’ şeklindeki soruya, “Çok heyecanlanıyorum, sırılsıklam oluyorum. Kurgu işlerde çok heyecanlandığımı, içine daldığımı biliyorum. Ama bu kişisel” dedi.

Herkesin kitap okuması gerektiğini ifade eden Okan Bayülgen, “Gençlerle konuştuğumuzda çok fazla kitap okumadıklarını düşünüyorum ama sorduğumda okuduklarını söylüyorlar.” diye 

“Çok fazla isim biliyoruz çok fazla malumat, enformasyon var” diyen Okan Bayülgen “Elimizde telefon geri zekalı gibi dolaşıyoruz. Çağımızın dünyasında kitap dinlemek de yer edindi.” dedi.

Okan Bayülgen “Kitap dinleme de üzerine düşünülmesi gereken bir şey. Kitap seslendiren biri olarak kitap dinleyen kişi ile arkadaş olmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de ve dünyada Z kuşağı araştırmaları yapıldığını söyleyen Okan Bayülgen, “Türkiye’de Z kuşağı, örneğin Londra’ya kapağı atmak istiyor.” diyerek demediğini bırakmadı.

Okan Bayülgen “Londra’ya gitmesinin sebebi Türkiye’den memnun olmaması. Türkiye’de itaat etmek istemiyor ama Londra ya da başka bir yere giderse orada itaat etmeye hazır” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.