Adana’da yağmurda yollar göle döndü, evleri su bastı

Adana’da aniden bastıran yağmurda yollar göle dönerken birçok iş yeri ve ev sular içinde kaldı. Yağmurla birlikte rüzgarın da etkisiyle pek çok ağacın dalı kırıldı, sokaktaki vatandaşlar ve pazar kuran esnaf zor anlar yaşadı.

Adana’da yağmurda yollar göle döndü, evleri su bastı
Yayınlama: 12.05.2024
A+
A-

Adana’da aniden bastıran yağmur nedeniyle yolları, iş yerlerini ve evleri su bastı. Yağış sırasında dışarıda olan vatandaşlar zor anlar yaşarken semt pazarında da su taşkınları görüldü.

ANİDEN BASTIRAN YAĞMUR HAYATI FELÇ ETTİ

Öğleden sonra aniden bastıran yağmur nedeniyle özellikle merkez Seyhan ve Çukurova ilçelerinde bulvar ve sokaklar göle döndü. Su basan yollarda araçlar mahsur kaldı.

Mahalle aralarında su taşkınları görülürken Gürselpaşa Mahallesi’nde yağmurla birlikte etkili olan kuvvetli rüzgar nedeniyle ağaçların dalı kırıldı. Mahalledeki kapalı semt pazarında da su baskınları sonucunda pazarcılar ve pazara gelen vatandaşlar zor anlar yaşadı.

Yaklaşık 2 saat süren yağmur nedeniyle yolar ve ara sokaklar göle dönerken birçok da araç mahsur kaldı. Vatandaş sokakta biriken suları kendi imkanlarıyla bertaraf etmek için mücadele etti. Aşırı yağmur nedeniyle Kıyıboyu Caddesi ile sulama kanalı birleşti. Bu nedenle trafik kilitlendi. Kentte yağış devam ediyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.